fbpx

DROGI TOŻSAMOŚCI: OSOBLIWOŚCI KRYMU

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

17:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

7 września 2019 r. (sobota) o godz. 17.00 w Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej „OSOBLIWOŚCI KRYMU” Czesława Polcyna – członka Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Podczas otwarcia autor wystawy opowie o poszukiwaniu samego siebie w trakcie niezwykłej podróży do Krymu.

 

W Galerii Muzeum zostaną zaprezentowane m.in. okolice miasta Sudak, Kanion Krymski, oraz najbardziej znane masywy górskie: Góry Aj-Petri, Góry Demerdżi, a także piękne zakątki nad Morzem Czarnym.

 

Szczególną uwagę warto zwrócić na niespotykane formy drzew charakterystyczne dla Krymu. Ekspozycja ukazuje bogactwo kolorów głównie poprzez cyfrowe zdjęcia pejzażowe, górskie wykonane najczęściej o świcie lub późnym popołudniem.

 

Wystawa będzie prezentowana do końca września 2019 r.

 

Czesław Polcyn – fotografią interesuje się od czasów szkoły średniej, to zainteresowanie przerodziło się w wielką pasję powiązaną z licznymi podróżami. W 1979 r. ukończył kurs instruktora fotografii w Katowicach, co z kolei zaowocowało prowadzeniem licznych zajęć fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w muzeach, domach kultury i szkołach.

 

Fotografie artysty przedstawiają nie tylko zabytkową kulturę materialną krajów Europy, Azji i Afryki, ale także piękno przyrody i ludzi mieszkających w tych jakże odległych dla nas miejscach.

 

Czesław Polcyn jest autorem licznych wystaw i prelekcji multimedialnych oraz laureatem wielu nagród i wyróżnień. Ostatnim przedsięwzięciem artysty był wydany w 2011 r. album zatytułowany „Ziemia Radomszczańska”. Członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku od 1992 r.

Partnerzy

Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

17:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku
ul. Narutowicza 1
97 – 500 Radomsko

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku

Osoba kontaktowa: Alina Wilkoszewska – Dział Promocji i Edukacji Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku

Telefon: 44 683 56 51

E-mail: promocja@muzeum.radomsko.pl

WWW: https://www.muzeum.radomsko.pl

Informacja o organizatorze:

Przedmiotem działalności Muzeum jest gromadzenie i trwała ochrona dóbr naturalnego i kulturalnego dziedzictwa ludzkości o charakterze materialnym i niematerialnym, informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej .

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.