fbpx

Drogi do wolności

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na bezpłatne zwiedzanie terenu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego z przewodnikiem. Uczestnicy zapoznają się z historią KL Lublin na podstawie archiwalnych zdjęć i relacji świadków. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą ucieczki więźniów z obozu.

Tegoroczne wydarzenie zorganizowane przez Państwowe Muzeum na Majdanku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa to tematyczne oprowadzanie po terenie i wystawach muzeum. Uczestnicy wydarzenia poznają historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Lublinie. poprzez archiwalne fotografie i relacje naocznych świadków tamtych wydarzeń. Tematem przewodnim zwiedzania będą ucieczki więźniów Majdanka. Jak podejmowanie wielkiego ryzyka, skrupulatne planowanie, odwaga i spryt pozwoliły więźniom wydostać się z obozu? O tych niezwykłych drogach do wolności będzie można dowiedzieć się więcej 12 września. Wydarzenie rozpocznie się w Centrum Obsługi Zwiedzających na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku i potrwa ok. 3 godziny.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Centrum Obsługi Zwiedzających, Państwowe Muzeum na Majdanku
ul. Droga Męczenników Majdanka 67, Lublin

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Państwowe Muzeum na Majdanku

Osoba kontaktowa: Łukasz Mrozik

Telefon: 81 710 28 69

E-mail: l.mrozik@majdanek.eu

WWW: http://www.majdanek.eu

Informacja o organizatorze:

Państwowe Muzeum na Majdanku powstało w listopadzie 1944 roku na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest instytucją podległą bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 75 lat muzeum prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną i naukową.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.