fbpx

Droga Tadeusza Michno

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

17:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

18:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Droga Tadeusza Michno”- fotografa dokumentującego życie społeczne Przeworska od lat 60. XX w. do początku XXI w. Prelekcja Małgorzaty Wołoszyn będzie „przedpremierową” zapowiedzią wystawy i publikacji albumowej zawierających wybrane zdjęcia z kolekcji ze zbiorów Muzeum.

Tadeusz Michno (1936-2018) pochodzący ze Lwowa, pracownik „Cukrowni Przeworsk”. Począwszy od lat 60 XX w. stał się kronikarzem życia społecznego miasta Przeworska. W przygotowywanym albumie zaprezentowane zostanie kolekcja fotografii wykonanych przez Tadeusza Michno. Część ilustracyjną poprzedzi tekst autorstwa historyk Małgorzaty Wołoszyn poświęcony historii miasta Przeworska w tym okresie oraz życiu i działalności fotografa – amatora. Zdjęcia Tadeusza Michno w albumie będą ukazywały klimat miasta od czasów młodości autora – epoki socjalizmu po zdjęcia z 2008 r. wykonane na kilka lat przed śmiercią. Prelekcja będzie formą promocji i zapowiedzią mającego się ukazać albumu.

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

17:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

18:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Organizator

Nazwa: Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy

Osoba kontaktowa: Katarzyna Ignas

Telefon: 794777411

E-mail: k.ignas@muzeum.przeworsk.pl

WWW: https://muzeum.przeworsk.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy istnieje od 1958 r. Główna siedziba mieści się w Pałacu Lubomirskich z ekspozycjami: historyczno-etnograficzną i wnętrz pałacowych. Na terenie zespołu pałacowo-parkowego, w budynkach stajni cugowych znajduje się Muzeum Pożarnictwa.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.