fbpx

Droga ,,Śląska'' na sceny świata

Data rozpoczęcia:

13 września 2020

niedziela

12:00

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Realizacja założeń tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w siedzibie Zespołu „Śląsk” skoncentrowana będzie na prezentacji wieloletnich podróży Zespołu „Śląsk” po scenach całego świata jako ambasadora kultury polskiej na arenie międzynarodowej.

Kształt artystyczny Zespołu „Śląsk”, jako nowoczesnej instytucji, działającej i funkcjonującej wielopłaszczyznowo w procesach dynamicznych przemian upowszechniania i rozwoju kultury, wyrasta z wielowiekowych tradycji. Około 70-letni dorobek artystyczny „Śląska”, nacechowany i ukształtowany od 1953 roku przez Stanisława Hadynę, tworzy cenny zasób i istotny wkład w propagowanie i utrwalanie polskiej kultury narodowej w kraju i na arenie międzynarodowej. Wysoki poziom artystyczny „Śląska”, pod względem wykonawstwa oraz wykorzystania bogactwa polskiego ludowego repertuaru, stanowi niezaprzeczalne atuty w odbiorze Zespołu na muzycznych scenach świata. Koncerty i widowiska prezentowane na scenach tworzą ciekawe, cenne obrazy z przeszłości i teraźniejszości, które warto poznać i przybliżyć w ramach realizacji założeń tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Data rozpoczęcia:

13 września 2020

niedziela

12:00

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Zespół Piesni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Osoba kontaktowa: Michał Mazur

Telefon: 343106403

E-mail: michal.mazur@zespolslask.pl

WWW: http://zespolslask.pl

Informacja o organizatorze:

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – instytucja działająca od 1 lipca 1953 r., na rzecz upowszechniania kultury, edukacji, tradycji i animacji społeczno-kulturalnej, współprowadzona od 2017 r. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o szerokiej działalności scenicznej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.