fbpx

Droga do krajeńskiego ula

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spotkanie w pasiece i warsztaty pszczelarskie wraz z wydaniem książki „Opowieści bartnego dziadka”

Droga do krajeńskiego ula – Spotkanie w pasiece i warsztaty pszczelarskie prowadzone przez specjalistę w dziedzinie pszczelarstwa, pisarza, gawędziarza i artystę znanego w całym regionie. Kim jest pszczelarz, z czego robi się miód, jak wygląda produkcja miodu? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na warsztatach pszczelarskich, gdzie uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wygląda życie pszczoły, produkcja miodu oraz będą tworzyć wyroby z wosku pszczelego. Zajęcia praktyczne przedstawione w bardzo atrakcyjny sposób dla każdej grupy wiekowej. Warsztaty przeznaczone dla całych rodzin jako pogłębienie więzi rodzinnych i tradycji. Warsztaty będą bezpłatne. W ramach zajęć przewidujemy degustację miodów.

Odbiorcami projektu będą mieszkańcy regionu Krajny w szczególności rodziny z dziećmi zainteresowane tematem pszczelarstwa.

Zwieńczeniem projektu będzie publikacja książki z dla dzieci: „opowieści bartnego dziadka”. Publikacja opatrzona będzie pięknymi ilustracjami lokalnej artystki. Książki zostaną bezpłatnie podarowane wszystkim uczestnikom warsztatów.

 

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Osowo, 77-420 Lipka

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Miłośników Krajny „Tribus”

Osoba kontaktowa: Alicja Haraf

Telefon: 604294856

E-mail: krajniaczka@gmail.com

Informacja o organizatorze:

Ważnym punktem działalności naszego Stowarzyszenia jest dbałość o lokalne tradycje i propagowanie działań związanych z dziedzictwem kulturowym, szczególnie lokalnym w naszym regionie.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.