fbpx

Dni Dziedzictwa w Dęblinie. W roku stulecia polskiego lotnictwa wojskowego i stulecia Ligi Morskiej i Rzecznej

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Program:

16 września | niedziela

  • 10.00-16.00 Rajd pieszy Szlakiem dęblińskich koszar, trasa Dęblin – Zajezierze – Dęblin. Rejestracja uczestników, akredytacje oraz zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych – zbiórka uczestników przed wejściem, ul. Lotników Polskich 1 w Dęblinie o godz. 9.45.

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum Sił Powietrznych proponuje drugie historyczne Zaślubiny z Wisłą, celebrując tym samym 100. rocznicę utworzenia organizacji społecznej – Ligi Morskiej i Rzecznej – która działa na rzecz rozwoju gospodarki morskiej i rzecznej oraz zdolności obronnej naszej Ojczyzny.

Ceremonii zaślubin towarzyszyć będzie program edukacyjny Wiatr od morza, prezentacje artystów działających przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie oraz ekspozycja okolicznościowa 100 lecie Ligi Morskiej i Rzecznej.

Rzeka Wisła to jeden z elementów dziedzictwa krajobrazu miasta Dęblin – stolicy polskich skrzydeł – leżącego na styku rzek Wisły i Wieprza. Historia miasta nierozerwalnie łączy się z historią Garnizonu i szkolnictwa lotniczego. Dodatkowym punktem programu jest prezentacja ekspozycji jubileuszowej 100 lat polskiego lotnictwa wojskowego w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Kontakt:

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

ul. Lotników Polskich 1, 08-530 Dęblin

sekretariat@muzeumsp.pl | www.muzeumsp.plData rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.