fbpx

Dla Ciebie Polsko

Data rozpoczęcia:

14 września 2018

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Program:

  • 9.00 msza święta w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Sebastiana w Krasieninie w intencji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczysty koncert chóru męskiego „Bas Canto”.

W programie dnia także:

prezentacja multimedialna Drogi do niepodległości, wystawa broni białej i wyposażenia legionisty, spotkanie z regionalistą i pasjonatem historii najnowszej (w budynku szkoły).

10-15 września | poniedziałek-sobota

Wystawa prac konkursowych Biało-Czerwona.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Krasieninie od 10 lat są organizatorem uroczystości w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wokół imprezy skupiają nie tylko młodzież, ale również społeczność lokalną. W tym roku od 10 do 15 września zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów wykonanych na konkurs plastyczny Biało-Czerwona oraz wystawy pamiątek historycznych ze zbiorów prywatnych. Gawędy o lubelskich przyjaciołach Józefa Piłsudskiego będzie można wysłuchać 14 września w budynku szkoły. Zaproszony gość – założyciel Prywatnego Muzeum Historycznego „Znaki Czasu” Grzegorz Sztal – zaprezentuje elementy wyposażenia legionistów i opowie o ich służbie i zwyczajach. Tego dnia będzie można również wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Bas Canto” w tutejszym kościele.

Kontakt:

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Krasieninie

Krasienin Kolonia 39, 21-025 Niemce

www.zskrasienin.pl


Data rozpoczęcia:

14 września 2018

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Krasieninie

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Krasieninie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.