fbpx

Chemia między nami - połączeni dziedzictwem w Centrum Kultury i Aktywności w Warszawie

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej z okazji 200 rocznicy powołania Fabryki Hirschmann i Kijewski – pierwszej fabryki chemicznej w Królestwie Polskim, mieszczącej się przed Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

W ramach wydarzenia EDD Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza do obejrzenia wystawy plenerowej z okazji 200 rocznicy powołania Fabryki Hirschmann i Kijewski – pierwszej fabryki chemicznej w Królestwie Polskim. Wystawa poświęcona jest historii rodzin fabrykantów, oraz samej fabryki chemicznej mieszczącej się na Targówku Fabrycznym. Zachowane fotografie oraz niektóre dokumenty znalazły się na planszach wystawowych.
Zapraszamy również do Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6, które jest duszą Targówka Fabrycznego. Mieści się bowiem w jednym z najważniejszych i cudem ocalałych zabytków w tej części miasta oraz w samym sercu dawnej osady, która wyrosła w II połowie XIX wieku jako część Warszawskiego Okręgu Przemysłowego. Została zmodernizowana w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Budynek wpisany został do rejestru zabytków i jest objęty opieką konserwatora zabytków.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy ul. Siarczana 6, 03-786 Warszawa.

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Osoba kontaktowa: Wioletta Gałwa

Telefon: 574888871

E-mail: kontakt@ckia.waw.pl

WWW: https://ckia.waw.pl

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury i Aktywności powstało na terenach objętych Zintegrowanym Programem Rewitalizacji, na warszawskim Targówku. W ramach naszej działalności prowadzimy szereg zajęć cyklicznych, warsztatów i wydarzeń kulturalnych takich jak: koncerty, zajęcia muzyczne, teatralne, spektakle dla dzieci.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.