fbpx

Baza Torfy

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Ośrodek edukacyjny „Baza Torfy” w Karczewie znajduje się nieopodal rezerwatu przyrody „Na Torfach” na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka i mieści się w budynku ponad 100 letniej leśniczówki. Działalność edukacyjna w „Bazie Torfy” prowadzona jest od 1995 roku. Malutkie muzeum pełne jest ciekawych eksponatów. Tam można zobaczyć jak wygląda hajstra, czapla siwa, jak duży jest bielik, czym się różni kruk od gawrona. Część etnograficzna wystawy prezentuje zaś kulturę regionu kołbielskiego.

10 września 2017 r. godz. 10.00-17.00 zapraszamy na Dzień otwarty w Mazowieckim Parku Krajobrazowymzwiedzanie wystawy etnograficznej w ośrodku edukacyjnym „Baza Torfy”

Warsztaty: wycinanki kołbielskie, przyrodnicze, garncarskie

Mazowiecki Park Krajobrazowy wśród wielu zalet ma jedną podstawową. Nie trzeba wyjeżdżać z Warszawy, aby się w nim znaleźć. Jego północną granicę wyznacza Rezerwat im. Króla Jana Sobieskiego. Wystarczy wsiąść w autobus miejski np. 525, który dowiezie nas do samego rezerwatu i co za tym idzie do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Park ten został utworzony w celu ochrony lasów i najcenniejszych przyrodniczo obszarów po prawej stronie Wisły. Obejmuje teren dzielnic warszawskich: Wawer i Wesoła, oraz gmin: Józefów, Otwock, Wiązowna, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie Jeziory oraz Pilawa.

 

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Ośrodek edukacyjny „Baza Torfy” w Karczewie

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych im. Czesława Łaszka

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.