fbpx

Niezwykła kraina na styku kultur. Roztocze w obiektywie i opowieści...

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

15:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

GOK w Bełżcu zaprasza wszystkich miłośników fotografii, przyrody oraz historii na spotkanie z Karolem Jańczukiem, autorem wystawy fotograficznej „Barwy Roztocza”. Będzie to wspaniała opowieść o przyrodzie, historii, wielokulturowym Roztoczu.

17 września 2022 r. o godzinie 15.00 w Galerii Cerkiewka w Bełżcu odbędzie się spotkanie autorskie podsumowujące wystawę fotografii pt. „Barwy Roztocza” Karola Jańczuka.  Zbiór zdjęć stanowi wspaniałą opowieść przedstawiająca unikalne miejsca Roztocza Wschodniego. Podczas spotkania będzie można podziwiać piękne roztoczańskie fotografie, które opowiadają o tej niezwykłej krainie, jej przyrodzie, ciekawostkach i historii. Wszystko to opisane będzie przez pryzmat barw, które zdaniem autora dominują w jego fotografiach Roztocza i najbliższych okolic. Opowiemy o pięknej, dzikiej polskiej przyrodzie, a także o tym,  jakie pamiątki pozostały z niegdysiejszej wielokulturowości tych ziem, bramy Kresów, miejsca na styku kultur. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, gdzie i jak szukać tych pamiątek, a także wysłuchają opowieści o Roztoczu, wielobarwnym i niezwykle ciekawym miejscu na mapie Polski.

 

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy

Gmina Bełżec

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

15:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Galeria Cerkiewka ul. Rzeszowska 79, 22-670 Bełżec

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu

Osoba kontaktowa: Karolina Janik

Telefon: 846652120

E-mail: gok.belzec@gmail.com

WWW: https://gok.belzec.pl/

Informacja o organizatorze:

Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu (GOK) jest samorządową instytucją kultury. Prowadzi swoją działalność na terenie Gminy Bełżec. Głównym i najważniejszym zadaniem placówki jest prowadzenie wielowymiarowej działalności kulturalnej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.