fbpx

Ameryka-Gdynia. Rejs powrotny statkiem ts/s „Stefan Batory”

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

Data zakończenia:

11 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

 

Muzeum Emigracji w Gdyni –  Magazyn Tranzytowy Dworca Morskiego zaprasza w dniach

10-11 września 2016, w godzinach 10.00-18.00

na wystawę Ameryka-Gdynia. Rejs powrotny statkiem ts/s „Stefan Batory”

 

 

Wystawa Ameryka-Gdynia. Rejs powrotny statkiem ts/s „Stefan Batory”  przedstawia fotografie autorstwa Witolda Węgrzyna ze zbiorów Muzeum Emigracji w Gdyni.

 

Zdjęcia ukazują pasażerów rejsu powrotnego z Ameryki do Gdyni statkiem ts/s „Stefan Batory”. Ekspozycja prezentuje przypłynięcie transatlantyku na Nabrzeże Francuskie przy Dworcu Morskim w Gdyni, odprawę celną oraz powitanie przybyłych przez licznie zgromadzony tłum na obecnym Skwerze Gombrowicza. Warto podkreślić, że kolekcja ma charakter unikatowy, czego przykładem jest fotografia ukazująca celnika podczas pracy, a rozpowszechnianie wizerunku tego typu było  wówczas zabronione.

 

Witold Węgrzyn – gdański artysta fotografik i pedagog, członek ZPAF od 1971 roku wieloletni kierownik Pracowni Fotografii oraz założyciel i kierownik Wyższych Zaocznych Studiów Fotografii na Wydz. Malarstwa i Grafiki, Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku.

 

Jego dorobek artystyczny to 27 wystaw indywidualnych, udział w ponad 360 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Sztuki III stopnia, Nagrody Ministra Kultury i Sztuki II stopnia, Medalu im. Jana Bułhaka, Nagrody Indywidualną Prezydenta Miasta Gdańska, Medalu 50-lecia ZPAF, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  


Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

Data zakończenia:

11 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

projekcja / prezentacja, wystawa

Lokalizacja:

Muzeum Emigracji w Gdyni – Magazyn Tranzytowy Dworca Morskiego

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Emigracji w Gdyni

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.