fbpx

33. Babiogórska Jesień

Data rozpoczęcia:

22 września 2017

piątek

Data zakończenia:

24 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Babiogórska Jesień to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Beskidów. Na festiwalu corocznie prezentowany jest folklor babiogórski oraz sztuka ludowa regionu, które są niezwykle wartościowym elementem szeroko pojętej kultury ludowej. Impreza przywraca pamięć o pasterskiej przeszłości regionu. Odbywa się u schyłku sezonu wypasowego, którego koniec wyznacza dzień św. Michała Archanioła. Głównym zaś punktem „Babiogórskiej Jesieni” jest powitanie jesiennego redyku – powrót pasterzy z owcami do wsi. Towarzyszą jej Targi Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego oraz liczne warsztaty dla dzieci.

Tegoroczna Babiogórska Jesień odbędzie się w dniach 22-24 września w Zawoi. Pod Babią Górą znowu zabrzmi folklor z różnych części Karpat, a także z Ukrainy, Słowacji i Polski. Gościć będziemy Kapelę ze Wsi Warszawa – zespół, który od kilku lat jest czołowym towarem eksportowym naszej sceny muzycznej, łącząc lokalny folk z elementami nowoczesnej muzyki rozrywkowej i z wpływami muzyki etnicznej bardzo różnych kultur. Wystąpią również między innymi zespoły: „Ziemia Cieszyńska”, „Hamernik”, „Hoverla”, „Holny”, „Rzoz”, „Juzyna”.

Festiwal otworzy – w piątek 22 września – sympozjum naukowe pt. Pro memoria Urszula Janicka – Krzywda współorganizowane przez Centralny Ośrodek turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. Będzie to niezwykłe spotkanie poświęcone tej najważniejszej dla regionu babiogórskiego etnografce. W programie również wspaniałe warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży, targi sztuki i rękodzieła ludowego, spotkania pasterzy i ludzi związanych z kulturą babiogórską. Babiogórska Jesień została w tym roku dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ministra „Kultura Ludowa”.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator:

 

Babiogórskie Centrum Kultury

34-222 Zawoja, tel. 33 8775066

e-mail: bck@zawoja.pl , www.zawoja.pl

 

Data rozpoczęcia:

22 września 2017

piątek

Data zakończenia:

24 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Babiogórskie Centrum Kultury

woj. małopolskie

Organizator

Nazwa: Babiogórskie Centrum Kultury

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.