fbpx

111 powodów, aby pokochać Polskę - spotkanie autorskie

Data rozpoczęcia:

7 września 2016

środa

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spotkanie z cyklu HAUSbesuche – spotkania DOMowe
Polska i niemiecka Kultura w Dialogu „111 powodów, aby pokochać Polskę” z Matthiasem Kneipem

Spotkanie z autorem:

7 września 2016, godz. 18.00
Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej, ul. Krakowska 24, Opole

Matthias Kneip, ur. w 1969 r. w Regensburgu, pisarz, publicysta, poeta referent ds. Polski w Niemieckim Instytucie Spraw Polskich w Darmstadt. Były lektor języka i literatury niemieckiej na Uniwersytecie Opolskim. Pośredniczenie między kulturami Niemiec i krajów Europy Wschodniej, zwłaszcza Polski, to dla niego nie tylko ważna inspiracja literacka, ale także osobisty motyw, przejawiający się zarówno w jego publicystyce, jak i w poezji. Za swoje zasługi na polu krzewienia polsko-niemieckiej kultury odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP oraz Nagrodą kulturalną „Śląsk” przyznaną przez Land Dolnej Saksonii.

W 2015 pojawiła się jego najnowsza książka „111 powodów, aby pokochać Polskę”. W książce ukazanych jest ponad sto powodów, dla których warto co najmniej raz wybrać się do Polski. Oprócz tego w rozdziałach zatytułowanych: „Co kraj to obyczaj”, „Nowe i stare – kraj pod wpływem zmian”, „Nie do wiary”, „To trzeba zobaczyć”, czy „Polska „dziki wschód” Kneip obala wszelkie stereotypy i przedstawia współczesnych Polaków w kontekście europejskim.

111 powodów ,aby pokochać Polskę to wyznanie miłości do kraju nad Wisłą… aby dowiedzieć się, co jeszcze kryje publikacja i jaki jest polsko-niemiecki horyzont postrzegania Matthiasa Kneippa, musicie wziąć udział w spotkaniu autorskim w Opolu

Spotkanie w Opolu moderować będzie Justyna Przyborowicz z Radia Opole. Rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie. Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do 5 września 2016r.

Kontakt oraz potwierdzenia uczestnictwa: Emilia Socha, Ifa-managerka ds. kultury, e-mail: emilia.socha@haus.pl, tel.: 32 461 20 70

 

Organizator:

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Haus der Deutsch-Polnischen Zusammenarbeit

 

ul. 1 Maja 13/2

45-068 Opole

 

Tel.: +48 (77) 40 25 105

Fax: +48 (77) 40 25 115

beata.wozniak@haus.pl

http://www.haus.pl

Data rozpoczęcia:

7 września 2016

środa

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera w Opolu

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.