fbpx

Święto Parku Mużakowskiego

W tym roku Święto Parku Mużakowskiego odbędzie się 25 maja w godz. 12.00-19.00. Na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje, odbywające się po polskiej oraz niemieckiej stronie parku.

W polskiej części wśród propozycji nie zabraknie warsztatów, animacji i zabaw. Uczestnicy będą mogli skosztować miejscowych produktów oraz potraw. A dla miłośników regionalnych wyrobów będą ustawione kramy z oryginalnym i unikatowym rękodziełem. Wystąpią także zespoły muzyczne z Polski i Niemiec.

Na tarasie Domu Angielskiego goście obejrzą inscenizację teatralną pt. „Za siedmioma wiekami”, posłuchają muzyki na żywo oraz spróbują lokalnych wypieków.

Spacerowicze, odwiedzający Park w to sobotnie majowe popołudnie, spotkają na ścieżkach muzyków-solistów uprzyjemniających im chwile spędzone w Mużakowie.

Z kolei w niemieckiej części Parku goście będą mogli wziąć udział w koncercie sygnalistów myśliwskich, odpocząć w zamkowej kawiarence oraz zwiedzić stary browar książęcy w Bad Muskau.

Organizatorami Święta Parku Mużakowskiego są: Urząd Miasta Łęknica, Stadt Bad Muskau, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Stiftung „Fürst-Pückler-Park Bad Muskau“, Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka”, OKSiR w Łęknicy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.