fbpx

Poznań Warsztaty: Jak wypromować lokalne dziedzictwo i tworzyć wydarzenia kulturalne angażujące uczestników do działania

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza na bezpłatne warsztaty z projektowania działań edukacyjnych w oparciu o lokalne dziedzictwo w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się 24 kwietnia 2019 roku o godzinie 9.30 w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 Oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości ul. Św. Marcin 80/82 w Poznaniu.

W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość poznania idei Europejskich Dni Dziedzictwa, metod i narzędzi związanych z tworzeniem działań kulturalnych wykorzystując zasoby lokalnego dziedzictwa. Podczas warsztatów również uczestnicy będą mogli zaprojektować własne wydarzenia, które zostaną włączone w obchody tegorocznej edycji EDD „Polski splot”.

Warsztaty są skierowane do przedstawicieli instytucji kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz właścicieli zabytków zainteresowanych współpracą przy Europejskich Dniach Dziedzictwa.

Prowadzenie:

Anna Czyżewska wiceprezeska Federacji Mazowia. Od ponad 10 lat zajmująca się dziedzictwem kulturowym, studiami nad pamięcią, edukacją, partycypacją i dialogiem społecznym.

Paulina Kobza etnografka, animatorka kultury, trenerka. Przez wiele lat była związana z Narodowym Centrum Kultury, gdzie odpowiadała za koordynację programu szkoleniowego „Kultura bez wyjątku” i corocznej konferencji dla animatorów kultury „Ogólnopolska Giełda Projektów”. Obecnie współpracuje z Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

W celu wzięcia udziału w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres:  bmarzeta@nid.pl

Szczegóły związane z tematyką warsztatów są zawarte w załączonym programie. Dodatkowych informacji udziela: Pani Beata Marzęta (bmarzeta@nid.pl).

Załączniki:

  • Program warsztatów
  • Formularz zgłoszeniowy

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.