fbpx

Polskie Radio patronatem medialnym EDD!

Wiadomość z ostatniej chwili! Miło nam poinformować, że Polskie Radio zostało patronatem medialnym projektu Europejskie Dni Dziedzictwa!

 

32. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się pod hasłem Szlaki.Sieci.Połączenia., które jest bezpośrednim odwołaniem do projektu Szlaków Kulturowych Rady Europy. Temat przewodni daje również możliwość pokazania różnorodności dziedzictwa niematerialnego, w tym zjawisk wpisanych na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W haśle swoje miejsce znajdzie także kultura cyfrowa i cyfrowe bazy danych, takie jak np. NID zabytek.pl.

 

Weź udział w tegorocznej edycji #EDD 

 

Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się każdego roku w II i III weekend września. W 2024 roku przypadają na 7-8 i 14-15 września. Zapraszamy do organizacji oraz uczestnictwa  w wyjątkowych wydarzeniach, związanych z historią, zabytkami oraz szlakami.

 

Jak dołączyć do Europejskich Dni Dziedzictwa – dla Organizatorów?

 

Wystarczy wypełnić Formularz zgłoszeniowy . W zakładce Kontaktznajduję się również baza kontaktów do koordynatorów regionalnych, którzy odpowiedzą szczegółowo na wszystkie pytania instytucji, które zechcą włączyć się do  tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.