fbpx

Kochamy gdyńskie zabytki!

Od 15 lutego do 25 marca 2019 r. na stronie zabytek.pl będzie trwał konkurs „Kochamy gdyńskie zabytki”.
Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o lokalnym dziedzictwie kulturowym i wzmacnianie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków Gdyni, poprzez poznawanie i uzupełnianie zasobów portalu zabytek.pl oraz możliwość tworzenia własnych treści – w postaci wycieczek po mieście szlakiem zabytków.
Żeby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w serwisie i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem obiektów zabytkowych w Gdyni, znajdujących się na portalu. Wycieczki mogą mieć dwa typy: piesza, rowerowa oraz różny czas trwania: od kilku godzin po maksymalnie jeden dzień. Wycieczkę należy uzupełnić o krótki opis zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych – fotograficznych lub tekstowych o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku.
Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, jak i wkładu własnego, np. przygotowania fotografii czy ciekawych opisów obiektów wpisanych do rejestru zabytków.
Dla laureata  konkursu „Kochamy gdyńskie zabytki” przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, ufundowaną przez Urząd Miasta Gdyni. 
Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 24 kwietnia 2019 r. podczas uroczystej Gali, która z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków odbędzie się w Muzeum Emigracji w Gdyni.
Wszelkie pytania i uwagi dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail: kontakt@zabytek.pl 
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Kochamy gdyńskie zabytki”!
Strona zabytek.pl administrowana jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To innowacyjny serwis, który zawiera 84 000 obiektów zabytkowych, wizualizacje 3D, wersję mobilna zintegrowaną z Google Maps i bogate kolekcje tematyczne.
Kontakt dla mediów:
Biuro ds. Komunikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa
Tel. 22 55 15 674
e-mail: media@nid.pl

Regulamin konkursu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.