fbpx

Instrukcja obsługi dziedzictwa!

Instrukcja obsługi dziedzictwa to nowy cykl Narodowego Instytutu Dziedzictwa skierowany do organizatorów wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych w tym Europejskich Dni Dziedzictwa.
Seria przybliża tematy, z którymi każdy inicjator i pomysłodawca wydarzenia związanego z dziedzictwem, historią, tradycją czy kulturą spotyka się na swojej drodze zawodowej.
Zachęcamy do wysłuchania „Instrukcji obsługi dziedzictwa” prowadzonej przez wieloletnią dziennikarkę kulturalną Polskiego Radia Programu Trzeciego, panią Katarzynę Borowiecką.
Oto nasze propozycje:
1) Jak ciekawie mówić o dziedzictwie w mediach społecznościowych?
Media społecznościowe mają coraz większy wpływ na kształtowanie naszych opinii i przepływ informacji, a ich rola w promocji i upowszechnianiu wiedzy jest nie do przecenienia, to wiemy wszyscy. O tym „jak ciekawie mówić o dziedzictwie” by być słyszanym dowiemy się na przykładzie cieszącego się ogromną popularnością profilu facebookowego prowadzonego przez dr hab. Monikę Bogdanowską, Małopolską Wojewódzką Konserwator Zabytków.
2) Jak zachęcić Wolontariuszy do udziału w EDD?
Dr Michał Laszczkowski, Prezes Fundacji Dziedzictwa Kulturowego opowie o roli wolontariatu w działaniach na rzecz ochrony zabytków, a przede wszystkim o tym kogo i w jaki sposób możemy oczarować naszą pasją i entuzjazmem,  realizując jednocześnie szczytne cele.3) Jak zorganizować wydarzenie w zrewitalizowanej przestrzeni?

O tym jak zachęcić do zainteresowania się dziedzictwem kulturowym własnego regionu i ukazać na nowo zrewitalizowane przestrzenie poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń opowiedzą Maria Badeńska-Stapp – Miejski Konserwator Zabytków w Żyrardowie i Jacek Grzonkowski – Dyrektor Wydziału Rewitalizacji i Rozwoju Urzędu Miasta Żyrardowa.
Podcasty znajdują się na stronie www.edd.nid.pl oraz na kanale YouTube TV NID.
Zapraszamy do wysłuchania!

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.