fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa 2023 - spotkanie koordynatorów regionalnych w Bydgoszczy

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy – 6 i 7 grudnia – odbyło się spotkanie koordynatorów regionalnych Europejskich Dni Dziedzictwa 2023. Przedstawiciele poszczególnych województw podsumowali tegoroczny projekt oraz wzięli  udział w warsztatach „Budowa wizerunku i marki Europejskich Dni Dziedzictwa”. Podczas spotkania omówiono wstępne koncepcje inicjatywy oraz nowe hasło EDD 2024.

 

fot. Patrycja Adamczyk/Narodowy Instytut Dziedzictwa

 

Pierwszego dnia spotkania Elżbieta Ofat, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa wraz z koordynatorami regionalnymi podsumowała edycję EDD 2023. Następnie odbyły się warsztaty pod kierunkiem Doroty Anny Wróblewskiej – Mentora Marki. Poruszone zostały zagadnienia dotyczące obecnej i docelowej marki EDD oraz jej wpływu na promocję i komunikację wydarzeń.

 

fot. Patrycja Adamczyk/Narodowy Instytut Dziedzictwa

Drugiego dnia koordynatorzy omówili wstępną koncepcję Europejskich Dni Dziedzictwa 2024, pod hasłem Szlaki. Sieci. Połączenia. W ramach spotkania odbyła się również wizyta w instytucjach kultury, które brały udział w EDD w latach 2022-2023. Przedstawiciele poszczególnych województw mogli zobaczyć m.in. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy czy zbiory dawnego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”, które stały się częścią kolekcji Muzeum Okręgowego w  Bydgoszczy.

 

fot. Patrycja Adamczyk/Narodowy Instytut Dziedzictwa

 

Dziękujemy Kujawsko-Pomorskiemu Centrum Kultury w Bydgoszczy za organizację spotkania oraz za wieloletnią i owocną współpracę z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, w tym koordynację Europejskich Dni Dziedzictwa w regionie.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.