fbpx

Europejski Tydzień Twórców Dziedzictwa - konkurs dla dzieci i młodzieży

Jeżeli masz od 12 do 18 lat i interesujesz się odkrywaniem dziedzictwa kulturowego w twoim otoczeniu, to jesteś jednym z Twórców Dziedzictwa jakich poszukujemy! Opowiedz swoją historię i wygraj wycieczkę do Strasburga.

Europejski Tydzień Twórców Dziedzictwa to nowy konkurs organizowany przez Radę Europy oraz Komisję Europejską skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat. Celem konkursu jest inspirowanie i zachęcanie młodych ludzi do obserwacji, odkrywania i analizy dziedzictwa w ich otoczeniu, jak również rozwijanie poczucia przynależności do wspólnej europejskiej przestrzeni. Konkurs jest częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa i jest okazją do pokazania interpretacji dziedzictwa kulturowego z perspektywy najmłodszych.

Jak wziąć udział w konkursie:

Krok 1: Wejdź na stronę  Europejski Tydzień Twórców Dziedzictwa (adres : http://www.europeanheritagedays.com/European-Heritage-Makers-Week) i wybierz kraj Polska

Krok 2: Przejdź do zakładki Księga gości

Krok 3: Kliknij link Udostępnij swoją historię

Krok 4: Wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij swoją historię.

 

Zgłoszenia muszą zawierać jeden cyfrowy obraz lub link do materiału wideo, imię i nazwisko oraz wiek uczestnika, jak również krótki opis  historii związanej z dziedzictwem  kulturowym w kontekście europejskiej.

 

Twórcy historii powinni:

  • mieć od 12 do 18 lat w dniu przesłania zgłoszenia
  • przesłać narrację w języku polskim lub angielskim
  • zaakceptować oświadczenie dotyczące praw autorskich oraz regulamin konkursu
  • mieć zgodę rodziców na udział w konkursie;
  • Przesłać co najmniej jedną narrację.

 

Po opublikowaniu na portalu wszystkich przesłanych narracji każdy kraj uczestniczący wybierze maksymalnie 5 narracji, które zostaną wyróżnione i przesłane do europejskiego panelu jury.

Jury wybierze 10 najbardziej inspirujących narracji spośród wszystkich wyróżnionych, a twórcy narracji zostaną zaproszeni na wycieczkę do Strasburga!

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2019 roku

Szczegółowe informacje oraz zasady konkursu znajdują się w załączniku.

 

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.