fbpx

30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Połączeni dziedzictwem" już za nami!

Zakończyliśmy tegoroczną, jubileuszową edycję projektu dedykowanego dziedzictwu kultowemu: wspaniałym zabytkom i tradycjom naszego kraju. W tym roku połączyliśmy także z naszym wschodnim sąsiadem, lepiej poznając dziedzictwo Ukrainy. Serdecznie dziękujemy wszystkim koordynatorom i organizatorom wydarzeń za wyjątkowe zaangażowanie i chęć dzielenia się swoją pasją do dziedzictwa kulturowego z innymi.

 

Grupa osób w średnioiecznych strojach i organizatorów EDD
W jubileuszowym roku zorganizowaliśmy wspólnie blisko 700 wydarzeń we wszystkich województwach. Nie brakowało wystaw, koncertów, pokazów, spacerów, rajdów, festynów i wielu innych, emocjonujących przedsięwzięć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, pozytywną energię i niezwykły entuzjazm w poznawaniu dziedzictwa, które łączy!  Mamy nadzieję, że tegoroczne wrażenia  na długo pozostaną w Waszej pamięci i że zobaczymy się znowu podczas przyszłorocznych wydarzeń.

 

Szczególne serdecznie dziękujemy za:

 

  • Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości
  • Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
  • Patronat medialny Polskiego Radia

 

Mamy nadzieję, iż przyszłoroczna edycja EDD spotka się z równie wielkim odzewem, angażując coraz to większe grono miłośników historii, kultury i dziedzictwa.

 

* * *

 

Prosimy o przesyłanie swoich relacji z tegorocznych wydarzeń EDD do koordynatorów wojewódzkich!
Będziemy publikować i wspominać wspaniałe chwile.

 

 

 

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.