fbpx

10. edycja INDUSTRIADY - zapraszamy

W tym roku przypada jubileuszowa 10. edycja INDUSTRIADY – największego w tej części Europy festiwalu dziedzictwa przemysłowego. Z tej okazji organizatorzy szykują wyjątkowy INDU-bal, który potrwa aż 3 dni. 7 czerwca odbędzie się rozruchu maszyn, dzień później pełna moc, natomiast 9 czerwca w ramach „Niedzieli u przemysłowca” będzie można odwiedzić najwspanialsze obiekty pałacowe związane z historią industrializacji. W sumie na uczestników czeka aż 528 atrakcji.

 

Nie kryję dumy, że wśród oferty kulturalno-turystycznej Województwa Śląskiego mamy INDUSTRIADĘ. To jedyny w swoim rodzaju festiwal, łączący przeszłość i teraźniejszość naszego regionu. Jest to święto tych, którzy już znają, jak i tych, którzy odkrywają świat zabytkowych kopalń, hut i fabryk. Zachęcam do wspólnego świętowania 10. urodzin INDUSTRIADY, podczas INDU-balu. Zapowiada się wspaniała zabawa – zaprasza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego organizator inicjatywy.

 

7 czerwca na rozruch maszyn zaprasza 8 obiektów. Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się tym razem w Starej Fabryce, oddziale Muzeum Historycznego w Bielsku- Białej. INDUSTRIADA pełną moc osiągnie 8 czerwca. Tego dnia do wyboru będzie aż 480 wydarzeń, z czego ponad 90% bezpłatnych. Na spektakularny finał zaprosi Muzeum Śląskie w Katowicach.

 

INDUSTRIADA oferuje ogromny wybór wydarzeń. To kilkaset atrakcji dla rodzin z dziećmi, poszukiwaczy rozrywki, jak i fanów industrialnych historii. Wydarzenia, które odbywają się w całym regionie. Dlatego tak ważny jest bezpłatny publiczny transport. Wykorzystajmy tę okazję i zorganizujmy sobie wycieczkę dla całej rodziny. Województwo Śląskie i Koleje Śląskie zapraszają na bezpłatne przejazdy. W tym roku zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Do dyspozycji będzie 13 linii kolejowych rozsianych po całym regionie. Mam nadzieję, że spotkam się z Państwem gdzieś na trasie tegorocznej INDUSTRIADY – przekonuje Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

 

Jak co roku w trakcie INDUSTRIADY organizatorzy zapewniają dla uczestników bezpłatny transport koleją, autobusami, tramwajami czy trolejbusami. Aby skorzystać z darmowych przejazdów wystarczy pobrać specjalny kupon. Szczegółowe informacje na temat transportu można znaleźć na stronie industriada.pl, w zakładce “transport”.

 

Kilkaset wydarzeń w 44 zabytkach techniki w 27 miejscowościach województwa śląskiego dostarczy wielu niezapomnianych emocji i wrażeń. W ofercie znajdziemy aż 83 wydarzenia dla rodzin z dziećmi, ponad 120 warsztatów czy 59 tras zwiedzania z profesjonalnymi przewodnikami. Dla spragnionych rozrywki przygotowano koncerty, spektakle i widowiska, w tym to finałowe, które już 8 czerwca o godz. 21.30 w Muzeum Śląskim w Katowicach. Organizatorzy nie zapominają o pasjonatach techniki, którzy już od 10. lat poszukują nowych przygód – dla nich w programie jest 46 wydarzeń.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji oraz szczegółowy program wydarzeń można odnaleźć na stronie www.industriada.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.