fbpx

Zamek w Malborku od kuchni

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

Data zakończenia:

12 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

11 i 12 września zapraszamy do Muzeum Zamkowego w Malborku na odkrywanie tajemnic stołu wielkich mistrzów…i nie tylko.

W sobotę, 11 września zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym, co podawano na stół wielkich mistrzów –  Konrada von Jungingen i Ulricha von Jungingen, do sali odczytowej w Baszcie Starościńskiej.

Jednocześnie młodszych gości zapraszamy na warsztaty kaligrafii, które odbywać się będą na Międzymurzu, w sąsiedztwie Jarmarku Staroci i Sztuki Dawnej.

W sobotę i niedzielę możliwe będzie skorzystanie ze spaceru tematycznego po zespole zamkowym w Malborku pod tytułem „Rola drewna w architekturze zamku malborskiego”.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się na Zamku Średnim i Wysokim obowiązują limity miejsc. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa pod adresem: a.kowalska@zamek.malbork.pl

 

Szczegółowy harmonogram wydarzeń:

11.09.2021

12.00 Posiłki i trunki na stole wielkich mistrzów na przełomie XIII i XIV w. – wykład Karoliny Masłowskiej w sali odczytowej – Baszta Starościńska

12.00-14.00 Warsztaty kaligrafii – warsztaty na Międzymurzu, limit uczestników: 12 osób

14.00 Rola drewna w architekturze zamku malborskiego – zwiedzanie, prowadzący: dr Adam Chęć (limit uczestników: 20 osób)

 

12.09

12.00 Rola drewna w architekturze zamku malborskiego – zwiedzanie, prowadzący: dr Adam Chęć (limit uczestników: 20 osób)

 

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.