fbpx

Z zabytkiem w tle, wśród zamków i miejsc chmielem pachnących

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

12:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Święto zabytków, jakim bez wątpienia są doroczne obchody EDD, które w bieżącym roku identyfikuje hasło „Smaki Dziedzictwa”, jest okazją do spotkania się na niecodziennej uroczystości w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy.

Podczas spotkania poznacie Państwo laureatów VII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle” odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którzy utrwalając osobę uchwycili sekretne piękno zabytku. Następnie zaprezentujemy kolejny tom przewodnika z serii „Kierunek Kujawsko-Pomorskie” zatytułowany „Szlakiem architektury militarnej. Zamki gotyckie”.  Podróż po średniowiecznych zamkach naszego regionu, podczas której dowiecie się gdzie pozostały choćby ich ruiny i ile ich było uatrakcyjni wystawa fotogramów autorstwa Wojciecha Woźniaka. Później, w nawiązaniu do tematu przewodniego Europejskich Dni Dziedzictwa 2021, odwołamy się do browarniczych tradycji i zaprosimy na bogato ilustrowaną prezentację  „Zmagania z kozłem, czyli gdzie w XIX-wiecznej Bydgoszczy warzono i serwowano piwo”. Następnie zaprosimy na „Biesiadę z kozłem”, na której nie zabraknie piosenek z dawnych lat granych na żywo przez kapelę podwórkową, małego co nieco i chmielowego aromatu.

Partnerzy

Browar Regionalny Koronowo Sp. z o.o.

Browar Rzeka Piwa

Kraftodajnia

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

12:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Osoba kontaktowa: Krystian Strauss

Telefon: 52 585 15 01

E-mail: eddteam@kpck.pl

WWW: http://www.kpck.pl

Informacja o organizatorze:

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy istnieje od 1954 roku. Jest instytucją kultury finansowaną z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Placówka aktywna jest w dziedzinie muzyki, tańca, literatury, teatru, historii i sztuki ludowej.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.