fbpx

„Z dziada pradziada” – konkurs na potrawę bliską sercu Oborniczanina

Data rozpoczęcia:

17 maja 2021

poniedziałek

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Podziel się przepisem na tradycyjną, bliską twemu sercu potrawę i uratuj ją przed zapomnieniem. Zwycięzca konkursu poprowadzi warsztat kulinarny online dla wielbicieli smaków tradycji.

Historia Dolnego Śląska była bardzo bogata i burzliwa, czego efektem jest specyficzna tradycja kulinarna. Wielobarwne dziedzictwo kulturalne i kulinarne regionu wynika z migracji ludności i składają się na nie wpływy m.in. żydowskie, łemkowskie, karaimskie, romskie, ukraińskie, litewskie, niemieckie, czeskie, greckie czy bałkańskie. Aby zwiększyć świadomość Dolnoślązaków na ten temat i przy okazji poszerzyć ich horyzonty kulinarne, Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym. Jego celem będzie zebranie przepisów kulinarnych przekazywanych w rodzinach mieszkańców Gminy Oborniki Śl. z zaznaczeniem ich pochodzenia, oraz zebraniem historii z nimi związanych. Efektem będzie zestawienie nadesłanych przepisów w formie galerii i opisów na Stronie Obornickiego Ośrodka Kultury pod adresem http://kultura-oborniki.pl/ook/ oraz warsztat kulinarny online poprowadzony przez zwycięzcę konkursu.
11.09.2021 r. – prezentacja prac konkursowych
18.09.2021 r. – warsztaty kulinarne online

Data rozpoczęcia:

17 maja 2021

poniedziałek

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Obornicki Ośrodek Kultury
ul. Dworcowa 26
55-120 Oborniki Śląskie

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Obornicki Ośrodek Kultury

Osoba kontaktowa: Halina Muszak

Telefon: 71 310 12 51

E-mail: ook2005@o2.pl

WWW: http://kultura-oborniki.pl/ook/

Informacja o organizatorze:

Placówka istnieje od 1969 r. W Obornickim Ośrodku Kultury działa Mała Galeria Fotografii Kontrast i Galeria Plastyczna. W strukturze OOK znajdują się: Biblioteka im. J. Iwaszkiewicza, Kino „Astra”, Salonik oraz świetlica w Pęgowie. Od 1983 roku placówką zarządza Dyrektor Halina Muszak.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.