fbpx

Wystawa: ,,Koło z historią. O KGW w Imbramowicach’’

Data rozpoczęcia:

8 września 2021

środa

14:00

Data zakończenia:

15 października 2021

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Centrum Archiwistyki Społecznej i Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach zapraszają na wystawę o działalności Koła. Ekspozycję będzie można obejrzeć też w Żarowskiej Izbie Historycznej w Żarowie.

Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach (woj. dolnośląskie) działa od 1963 roku. Kultywuje lokalne i ogólnopolskie tradycje, aktywizuje i integruje lokalną społeczność. Jego aktywność oddają zapiski kronikarskie, zdjęcia z prywatnych zbiorów członkiń oraz ich wspomnienia. Na ich podstawie powstała wystawa, będąca opowieścią o działalności Koła – od powstania do dziś.

Ekspozycja pokazuje jego zwyczaje wielkanocne i dożynkowe, opowiada o lokalnych potrawach, które przygotowują członkinie, a także członkowie Koła, przybliża aktywności skierowane do dzieci i młodzieży. Jest także historią wielu mieszkańców Imbramowic – ich pasji, zaangażowania i przyjaźni.

Otwarciu wystawy będą towarzyszyły: poczęstunek, składający się z lokalnych smakołyków przygotowanych przez Koło, oraz pokaz rękodzieła i strojów Koła.

Wystawa jest główną nagrodą w konkursie „Kronikarki – konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich”, zorganizowanym przez Centrum Archiwistyki Społecznej w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.

Centrum Archiwistyki Społecznej zachęca wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich do dokumentowania swojej działalności. To dzięki zachowanym zdjęciom i zapiskom, na przykład kronikarskim, mogą powstawać podobne wystawy.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

8 września 2021

środa

14:00

Data zakończenia:

15 października 2021

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

8– 14 września 2021
świetlica wiejska, ul. Żarowska 34,
58-130 Imbramowice

15 września – 15 października 2021
Żarowska Izba Historyczna
ul. Dworcowa 3
58-130 Żarów

woj. dolnośląskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Centrum Archiwstyki Społecznej
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach

Osoba kontaktowa: Małgorzata Pankowska-Dowgiało

Telefon: 22 294 11 04

E-mail: m.pankowska@cas.org.pl

WWW: https://cas.org.pl/

Informacja o organizatorze:

Centrum Archiwistyki Społecznej działa od 2020 roku. Wspiera inicjatywy społeczne na rzecz zabezpieczenia i upowszechniania zbiorów archiwalnych. Pomaga zakładać archiwa społeczne, dostarcza im wiedzę i narzędzia. Popularyzuje dorobek archiwów społecznych, inspiruje do korzystania z niego.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.