fbpx

Wystawa fotografii Janusza Buczkowskiego "Moja fotograficzna droga poprzez zabytki Kielecczyzny"

Data rozpoczęcia:

11 września 2020

piątek

11:00

Data zakończenia:

12 października 2020

poniedziałek

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wystawa fotografii Janusza Buczkowskiego pt. Moja fotograficzna droga poprzez zabytki Kielecczyzny

Janusz Buczkowski, który jest autorem planowanej wystawy to fotograf niezwykle wszechstronny, jeden z twórców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Na ekspozycji można zobaczyć zdjęcia które w większości nie były prezentowane publicznie. Są unikatami i pokazują kilkadziesiąt miejsc regionu świętokrzyskiego, w których zachowały się zabytkowe budowle, a nieraz tylko ich ruiny świadczące o dawnej świetności. Zdjęcia z lat 60-tych i 70-tych XX. wieku posiadają oprócz niewątpliwej wartości artystycznej – doskonały walor dokumentacyjny, przedstawiają bowiem stan zachowania zabytku przed pięćdziesięciu i sześćdziesięciu laty. Prezentowane są fotografie zamków, pałaców oraz dawnych obiektów przemysłowej Kielecczyzny, m.in. z Baranowa Sandomierskiego, Bodzentyna, Ćmielowa, Iłży, Maleńca, Nowej Słupi, Ossolina, Sandomierza, Samsonowa, Wąchocka i Wiślicy. Na wystawie znajdzie się również plansza, a na niej kilka słów od autora zdjęć, który opisze swoją fotograficzną drogę poprzez zabytki Kielecczyzny.
„Moja droga” – hasło tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa – wiąże się zarówno z częścią historii pracy twórczej znanego fotografa, jak również szlakiem prowadzącym drogami Kielecczyzny poprzez stare, nieraz zapomniane zabytki naszego regionu zatrzymane w kadrze kilkadziesiąt lat temu.

Data rozpoczęcia:

11 września 2020

piątek

11:00

Data zakończenia:

12 października 2020

poniedziałek

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

25-033 Kielce, ul. ks. P. Ściegiennego 13

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach

Osoba kontaktowa: Bożena Piasecka

Telefon: 41 34 00 318

E-mail: dzs@wbp.kielce.pl

WWW: http://www.wbp.kielce.pl/

Informacja o organizatorze:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach poza podstawowymi funkcjami prowadzi szeroką działalność kulturalną: organizuje spotkania autorskie, konferencje, seminaria, wystawy, promuje książki, organizuje tematyczne lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów.