fbpx

Weź garniec pszennej mąki… - spotkanie dla piernikowych smakoszy

Data rozpoczęcia:

19 września 2021

niedziela

12:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Nasze warsztaty to propozycja dla miłośników eksperymentów kulinarnych. W ich trakcie w Muzeum Toruńskiego Piernika uczestnicy przygotują ciasto według jednego z historycznych przepisów na toruńskie pierniki, a także posłuchaj opowieści o dawnych tradycjach piernikarskich, procesie przygotowania ciasta i historii składników takich, jak mąka i miód.

Toruńskie Pierniki są ściśle związane z tradycją i dziejami Torunia. Ich historia sięga XIV wieku, a nazwę wiąże się ze staropolskim określeniem „pierny”, czyli „pieprzny”. Do wypieku pierników używano m.in. mąki, miodu i przypraw korzennych. Pierniki to nasze materialne i niematerialne dziedzictwo, które jest częścią wspólnej europejskiej historii. Dlatego Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało wyjątkowe warsztaty, które przybliżą dawne receptury na toruńskie pierniki. Czy wiesz jak smakował kiedyś piernik? Możesz się tego dowiedzieć podczas naszego spotkania. Muzeum Toruńskiego Piernika to miejsce gdzie historia ma smak i zapach. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lewandowski z Działu Historii Toruńskiego Piernikarstwa w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Tagi:

aktywne

Data rozpoczęcia:

19 września 2021

niedziela

12:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Muzeum Toruńskiego Piernika
ul. Strumykowa 4
87-100 Toruń

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Osoba kontaktowa: Hubert Smolarek

Telefon: 566605698

E-mail: h.smolarek@muzeum.torun.pl

Informacja o organizatorze:

Powstałe w 1861 roku Muzeum Okręgowe w Toruniu należy do najstarszych i największych instytucji muzealnych działających nieprzerwanie do dziś w obecnych granicach Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada siedem oddziałów.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.