fbpx

W jak Węgry – W jak wino

Data rozpoczęcia:

1 września 2021

środa

Data zakończenia:

30 września 2021

czwartek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Miejski Dom Kultury w Radomsku we wrześniu zaprasza do obejrzenia wystawy planszowej „W jak Węgry – W jak wino. Wino i tradycje winiarskie na Węgrzech”.

Wystawa będzie wyeksponowana w oknach, dzięki czemu będzie można ją oglądać przebywając na Patio Miejskiego Domu Kultury.

 

Ekspozycja opowiada o poszczególnych regionach winiarskich na Węgrzech oraz o oferowanych przez nie gatunkach i rodzajach win, m.in. Aszar – Nesmely, Dadascony, Eger czy Sopron.

 

Jak mówi Konsul Generalna Węgier Adrienne Körmendy „Przyjaźń Polsko-Węgierska kojarzy się często z tragicznymi losami naszych narodów, dzisiaj mamy temat bardzo przyjemny, związany z winem, które jest podstawą kultury węgierskiej. Mówią: kto lubi wino i pije wino nie może być złym człowiekiem. Na wystawie przedstawione są regiony, gdzie przygotowują się wina. Tam prawie wszędzie robią i lubią wino, dlatego Węgrzy mogą być tylko dobrymi ludźmi”.

 

Wystawę przygotował Węgierski Instytut Kultury w Warszawie a w Radomsku jej ekspozycję zorganizowano we współpracy z radomszczańskim Towarzystwem Przyjaźni Polsko- Węgierskiej.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.