fbpx

"W dobrym gronie...poznaj sulechowskie winnice" - otwarcie wystawy i promocja przewodnika

Data rozpoczęcia:

17 września 2021

piątek

16:00

Data zakończenia:

8 października 2021

piątek

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„W dobrym gronie…poznaj sulechowskie winnice” – otwarcie wystawy fotograficznej Klubu „FOTOKADR” Sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz promocja „Przewodnika po winnicach Gminy Sulechów”.

„Smaki Dziedzictwa” to hasło tegorocznej 29. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. A jakie smaki dziedzictwa bliskie są lubuskiemu ? Niewątpliwie smaki winnych gron z lubuskich winnic oraz produkty regionalne.
Zapraszamy do biblioteki w Sulechowie na wystawę fotograficzną prezentującą zdjęcia sulechowskich winnic przygotowane przez członków Klubu „FOTOKADR” Sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz na promocję „Przewodnika po winnicach Gminy Sulechów”. Wystawę wzbogacą zdjęcia przekazane przez winiarzy, ilustrujące przewodnik.
Winnice towarzyszyły przez całe stulecia sulechowskiemu krajobrazowi. Krzewy winne rosły w wielu miejscach w rejonie obecnej ulicy Odrzańskiej, ale było ich tam niewiele. Duże powierzchniowo plantacje występowały nad brzegami Odry i Obrzycy. Był to rejon Cigacic, Górzykowa, Radowic i Podlegórza. Klimat w tych miejscach dla delikatnego krzewu okazał się optymalny. Dorodne winnice istniały w tych wsiach przez wieki, stając się w życiu Sulechowa jednym z istotnych czynników jego bogactwa i pomyślności. Po 1945 tradycje winiarskie zniknęły z pejzażu miasta i okolic. Od kilkunastu lat powstają nowe winnice, gdzie z powodzeniem wyrabia się wino z własnych winogron.
Sulechowskie WINNICE zapraszają:
Stara Winna Góra – http://www.winnydworek.pl/
Winnogóra – Winnica w Ogrodzie – http://winnogora.pl/
Winnica Cantina – winnicacantina.pl
Winnica Mozów – www.winnica-mozow.pl
Winnica „Pod Lipą” – winnicapodlipa.pl
Winnica Pod Winną Górą
Winnica Winne Tarasy

Galeria

Partnerzy

Klub „FOTOKADR” Sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.