fbpx

Szlakiem morskich smaków

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Smak- jeden z podstawowych zmysłów, dzięki któremu poznajemy otaczający nasz świat. Czy smak zawsze był tak istotny? Jakie smaki istniały dawniej i czy można je pokazać na wystawie muzealnej? To odkryjecie podążając Szlakiem Morskich Smaków w NMM.

Zwiedzając wystawy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku możemy poznać unikatowe zabytki, które są… jedzeniem. Dzięki specyficznym warunkom, w których przez stulecia przebywały, dziś można oglądać je na wystawach. Jakie są to przedmioty? Czego możemy się dzięki nim dowiedzieć o dawnych społecznościach? Jak to się stało, że przetrwały do dzisiaj? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podążając szlakiem morskich smaków, przygotowanym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2021 w Narodowym Muzeum Morskim. Dla chcących podążać szlakiem morskich smaków przygotowaliśmy ścieżkę edukacyjną, która skupia się na zabytkach związanych z jedzeniem oraz kuchnią na danych żaglowcach. W dniach 18-19.09.2021 na zwiedzających wystawy w Spichlerzach na Ołowiance będą czekały książeczki prowadzące „Szlakiem morskich smaków” z informacjami, ciekawostkami oraz zadaniami związanymi z zabytkowym jedzeniem. Możliwe będzie także przejście szlaku morskich smaków drogą online.

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Spichlerze na Ołowiance
ul. Ołowianka 9-13
80-751 Gdańsk

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Osoba kontaktowa: Maria Jaroszewska

Telefon: 583298733

E-mail: m.jaroszewska@nmm.pl

WWW: https://www.nmm.pl/

Informacja o organizatorze:

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku jest instytucją muzealną, której zadaniem jest gromadzenie i zabezpieczanie kulturowego oraz technicznego dziedzictwa morskiego, a także upowszechnianie szeroko rozumianej wiedzy morskiej.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.