fbpx

Szlakiem Gostynińskich Zabytków

Data rozpoczęcia:

17 września 2021

piątek

16:30

Data zakończenia:

17 września 2021

piątek

18:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Przekonani, że historia miasta, znajdujących się tutaj zabytków i dawnych mieszkańców jest interesująca, wartościowa i godna przypominania zapraszamy Państwa na niespieszną wędrówkę ulicami Gostynina.

17 września

Znacie Gostynin? Mieszkańcy niewątpliwie odpowiedzą „tak” i na potwierdzenie swoich słów przywołają najważniejsze miejsca, charakterystyczne budynki albo skojarzenia z nimi związane. Część z Was być może pamięta Gostynin sprzed wielu lat, kiedy dworzec autobusowy znajdował się bliżej centrum, a na zamkowym wzgórzu stał kościół, ale czy wiecie, w którym budynku Niemcy w czasie II wojny światowej utworzyli szpital polowy albo co łączy wieżę ciśnień i dworzec kolejowy? Mało kto pamięta również o fakcie, że przed wojnami w naszym mieście mieszkało wielu Rosjan, Niemców i Żydów. Wiele świadectw ich obecności popadło w zapomnienie – kto dziś pamięta o cmentarzu żydowskim, po którym pozostał metalowy gabion, albo o cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy, znajdującym się niegdyś na rogu obecnych ulic Legionów Polskich i 3 Maja?

Na te i inne związane z zabytkami Gostynina odpowiemy podczas cyklu spacerów z przewodnikami poświęconych historii naszego miasta, mających na celu zapoznanie z nią wszystkich chętnych mieszkańców.

Naszym przewodnikiem będzie p. Elżbieta Szubska-Bieroń, świetna historyczka zajmująca się przede wszystkim historią naszego regionu, która w trakcie spaceru z ogromną przyjemnością opowie Państwu o losach najważniejszych zabytków Gostynina i ich roli w historii miasta.

Aby wziąć udział w spacerze, prosimy o telefoniczne zapisanie się w Wydziale Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia pod numerem
– 24-236-07-33

Udział w spacerach i wieczornej degustacji bezpłatny.

Zadanie pn. „Spacerując po Gostyninie” mające na celu zachowanie i rozwój dziedzictwa kulturowego poprzez organizację cyklicznych spacerów tematycznych oraz rajdu rowerowego zostało dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania AKTYWNI RAZEM ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wydarzenie w cyklu:

Spacerując po Gostyninie

Niejednokrotnie w ciągu dnia, tygodnia, roku przemierzamy nasze miasteczko. W trakcie tegorocznych EDD proponujemy Wam zupełnie inną, pieszą wędrówkę.
„Spacerując po Gostyninie” wspomnimy i pokażemy dziedzictwo kulturowe miasta i regionu. Nasi przewodnicy cyklicznych spacerów tematycznych oraz rajdu rowerowego pokażą nam smaczki naszej codzienności

Data rozpoczęcia:

17 września 2021

piątek

16:30

Data zakończenia:

17 września 2021

piątek

18:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Początek spaceru pod Ratuszem Miejskim (ul. Rynek, 09-500 Gostynin), koniec na Zamku Gostynińskim, gdzie uczestnicy będą mieli okazję spróbować lokalnych potraw.

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • MIEJSKIE CENTRUM KULTURY
  • URZĄD MIASTA GOSTYNIN

Osoba kontaktowa: Aleksandra Milczarek

Telefon: 509856654

E-mail: aleksandra.milczarek@mck-gostynin.pl

WWW: http://www.mck-gostynin.pl

Informacja o organizatorze:

Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i animacją czasu wolnego. Rola instytucji kultury w niespełna 18-tysięcznym mieście jest niezwykle istota i zobowiązująca, gdyż MCK stanowi wypadkową teatru,galerii sztuki, muzeum, sali koncertowej oraz kina.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.