fbpx

Smakujemy Katowice

Data rozpoczęcia:

19 września 2021

niedziela

11:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

SMAKujemy KATOwice! Gra Miejska nie tylko dla łakomczuchów.

SMAKujemy KATOwice! Gra Miejska nie tylko dla łakomczuchów.

Czy jesteście gotowi na degustowanie Katowic? Jaki smak ma stolica Śląska? A jaki miała kiedyś? Co to znaczy kuchnia śląska? Ile kulinarnych kultur składa się na mozaikę KATOwickich SMAKów? Co ukrywa dziedzictwo kulinarne miasta? Czy ma charakterystyczne napoje i potrawy? Jak upływający czas i globalizacja zmienia lokalne upodobania gastronomiczne? Co przynosi fuzja starego z nowym? Czy możliwa jest wegańska kuchnia inspirowana śląskimi smakami?

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej, pomyślanej jako świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Gra jest dla rodzin, dla grup przyjaciół, dla dzieci i seniorów! Zapraszamy osoby nie tylko z Katowic. Gra obędzie się w centrum miasta, trasa przeprowadzi uczestników szlakiem smaków, które opowiadają o materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym Katowic i regionu. Proponujemy uczestnictwo w zabawie, która przy okazji będzie smakowitą lekcją edukacji regionalnej. Uczestnictwo w grze pozwoli poznać historię katowickich restauracji, karczm, kawiarni, hoteli i barów mlecznych. Ukaże miasto … od kuchni!

Rezerwujcie czas, bo gry miejskie, to doskonałe formy aktywnego wypoczynku. Szykujemy „smakowite” nagrody. Wstęp wolny.

Akcja będzie się toczyć w przestrzeni miejskiej, w otoczeniu ruchu samochodowego. Uczestnicy muszą utworzyć drużyny. Drużyna powinna liczyć min. 2 osoby, a maksymalnie 5. Konieczne jest, aby choć jedna osoba w grupie miała mobilny dostęp do sieci oraz aparat fotograficzny w telefonie, na wszelki wypadek powerbank.

Szczegóły imprezy na stronie organizatora.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.