fbpx

Smaki Dziedzictwa z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Data rozpoczęcia:

19 września 2021

niedziela

10:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

19 września zapraszamy mieszkańców Warszawy i turystów na cały dzień kulinarnych atrakcji na Krakowskie Przedmieście 66, do gmachu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Ciekawi goście opowiedzą jak to drzewiej w kuchni bywało.

19 września

Zgodnie z hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do poznawania historycznych kuchni regionalnych. 19 września zapraszamy mieszkańców Warszawy i turystów na cały dzień kulinarnych atrakcji na Krakowskie Przedmieście 66, do gmachu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Ciekawi goście opowiedzą jak to drzewiej w kuchni bywało. Będziemy smakować tradycyjne potrawy regionalne z Urzecza, Kurpiów, Mazowsza, Lubelszczyzny i Bośni. Prezentacje kuchni regionalnych połączone będą z degustacjami potraw tradycyjnych opartych na starych recepturach.
Zapraszamy na wystawę starych książek kucharskich, przygotowaną przez Bibliotekę Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Odwiedzenie wystawy to świetna okazja do zapoznania się z dawną kulturną kulinarną. Dla odwiedzających drobiazg niespodzianka w stylu retro.
Na wydarzeniu zagrają kapele, które wprawią nas w dobry nastrój i zaprezentują sztukę ludową przez duże S.
Całości dopełni kiermasz tradycyjnych potraw regionalnych odbywający się w podcieniach i w budynku Instytutu. Tradycyjne potrawy przygotują Koła Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski.

Data rozpoczęcia:

19 września 2021

niedziela

10:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Krakowskie Przedmieście 66, 00-322 Warszawa

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Narodowy Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Osoba kontaktowa: Kinga Biernacka

Telefon: 223809800

E-mail: kinga.biernacka@nikidw.edu.pl

WWW: https://nikidw.edu.pl/

Informacja o organizatorze:

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi został utworzony decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2019 roku. Do głównych zadań Instytutu należy badanie, popularyzowanie, wspieranie, dokumentowanie, poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich i odrębności regionalnych.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.