fbpx

Smaki Dziedzictwa Koniakowskich Góralek

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

10:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wydarzenie rozpocznie się od kiermaszu w plenerze i prezentacji tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Koniakowa i lokalnych producentów żywności. Degustacja potraw i ich prezentacja będzie uzupełnieniem wystawy „Koniakowski stół koronką przyozdobiony”

Fundacja Koronki Koniakowskie co rok włącza się w organizację EDD. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Smaki Dziedzictwa” Przykładem bogactwa kulturowego są tradycje kulinarne, które odgrywały niebagatelną rolę w pielęgnowaniu obyczajów Koniakowian i tworzeniu wspólnoty rodzin i przyjaciół. Organizacja wystawy, kiermaszu i degustacji potraw ma zachęcić do poznawania tradycyjnych produktów regionalnych, przepisów, które 100 lat temu królowały na góralskich stołach. Posiłek to nie tylko poszczególne produkty, ale także rodzinne spotkania przy wspólnym stole, gdzie słuchamy opowieści, bawimy się i świętujemy. Stół podczas takich okazji jest dekorowany, co chcemy podkreślić na wystawie „Koniakowski stół koronką przyozdobiony”. Smaki Dziedzictwa Koniakowskich Góralek mają nam przypomnieć o kulturze jedzenia, kuchni tradycyjnej, regionalnej, która ukazuje naszą różnorodność, a równocześnie jednoczy.

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

10:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

43 – 474 Koniaków 704, Centrum Koronki Koniakowskiej znajduje się przy drodze głównej w Koniakowie Szańce

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Fundacja Koronki Koniakowskie

Osoba kontaktowa: Lucyna Ligocka – Kohut

Telefon: 535328291

E-mail: ligockakohut@gmail.com

WWW: https://centrumkoronkikoniakowskiej.pl/

Informacja o organizatorze:

Fundacja Koronki Koniakowskie działa od 2018 r. i zajmuje się twórczym kultywowaniem tradycji kultury ludowej jaką jest wytwarzanie koronek koniakowskich oraz wszystkich innych dziedzin rękodzieła, czy rzemiosła ludowego. Popularyzacją najwartościowszych przejawów artystycznej twórczości ludowej.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.