fbpx

Smak i zapach dawnego Inowrocławia

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

09:00

Data zakończenia:

11 września 2021

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Chcesz wiedzieć, jakie słodkości polecali miejscowi cukiernicy, co i gdzie najchętniej jadali inowrocławianie oraz kto wypiekał najlepszy chleb w mieście? Jeśli tak, zapraszamy Cię w podróż kulinarną, przepełnioną dawnymi smakami i zapachami.

Spacer, organizowany przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, będzie wiódł jedną z najstarszych ulic miasta, potocznie zwaną „Królówką”. Podczas przechadzki dowiemy się, gdzie znajdowały się najpopularniejsze restauracje, oferujące lokalne przysmaki, cukiernie, proponujące swoje specjały, kolonialki, pełne tradycyjnych wyrobów czy piekarnie. Porozmawiamy o gustach inowrocławian, tradycyjnych frykasach oraz poznamy historię miasta.

 

Spacer będzie okazją do skosztowania  kujawskich potraw, żurku i chleba ze smalcem oraz przekonania się, że dziedzictwo kulinarne wciąż jest kultywowane, a tradycyjne wyroby nadal królują na stołach.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Smaki Dziedzictwa” 11 września 2021 r. Startujemy o godzinie 9.00. Zbiórka pod gmachem Biblioteki, mieszczącej się przy ulicy Jana Kilińskiego 16.

 

Obowiązuje limit miejsc, w imprezie może wziąć udział 40 osób. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 52 356-77-01.

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

09:00

Data zakończenia:

11 września 2021

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Organizator

Nazwa: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

Osoba kontaktowa: Aleksandra Nowak

Telefon: 5203567701

E-mail: regionalna@bmino.pl

WWW: https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl

Informacja o organizatorze:

Inowrocławska Biblioteka jest samorządową instytucją kultury, powstałą w 1930 roku, która zapewnia obsługę mieszkańcom Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego oraz służy rozwijaniu ich potrzeb czytelniczych i informacyjnych. Chroni i popularyzuje lokalne dziedzictwo.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.