fbpx

Sandomierski spacer po literackich śladach Wiesława Myśliwskiego

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wycieczka piesza po Sandomierzu śladami pisarza Wiesława Myśliwskiego połączona z elementami gry miejskiej i warsztatami.

W razie ograniczeń organizacyjnych związanych z bezpieczeństwem uczestników wydarzenie może przybrać wirtualny charakter.

Pisarz, którego ślady wytyczać będą szlak spaceru literackiego jest szczególnie związany z Sandomierzem.

Wiesław Myśliwski (ur. 1932 r.), znany polski pisarz współczesny pochodzi z okolic Sandomierza. Po II wojnie światowej uczęszczał do Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu, gdzie zdał maturę w 1951 roku. Z naszym grodem związane były lata młodości i początków dorosłości pisarza. W utworach jego autorstwa często napotykamy miejscowe realia nienazwane, ale łatwe do zidentyfikowania. Szczególnie związana z Sandomierzem jest opublikowana w 1996 powieść „Widnokrąg”, za którą otrzymał w 1997 r. prestiżową Literacka Nagrodę „Nike”. W uznaniu zasług mieszkańcy nadali Panu Wiesławowi Myśliwskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Sandomierza.

***
Przed wyruszeniem w drogę odbędzie się krótka pogadanka na temat sylwetki i twórczości pisarza.
Po zakończonym spacerze odbędzie się piknik rodzinny i warsztaty na Wzgórzu Zamkowym (w razie niepogody wewnątrz Muzeum) połączone z grami zręcznościowymi służącymi integracji i dobrej zabawie.

***
W trakcie EDD 2020 odbędą się dwa bliźniacze wydarzenia pod wspólnym tytułem „Sandomierski spacer po literackich śladach” współorganizowane przez Dział Literatury i Dział Edukacyjny Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Pierwszy, który odbędzie się 12.09.2020 r. poświęcony będzie Jarosławowi Iwaszkiewiczowi, bohaterem drugiego (19.09.2020 r.) będzie Wiesław Myśliwski.

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Muzeum Okręgowe – Zamek Królewski, ul. Zamkowa 12, 27-600 Sandomierz

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Osoba kontaktowa: Elżbieta Kownacka

Telefon: 15 644 5757

E-mail: e.kownacka@zamek-sandomierz.pl

WWW: http://www.zamek-sandomierz.pl/

Informacja o organizatorze:

MUZEUM OKRĘGOWE W SANDOMIERZU funkcjonujące od 1921 r. (początkowo jako placówka PTK). Po II wojnie Muzeum zostało upaństwowione i systematycznie rozbudowywane o kolejne Działy: Archeologiczny, Etnograficzny, Literatury, Historyczny, Sztuki. Od 1999 r. instytucja ma status muzeum rejestrowanego.