fbpx

Rozpoczęcie sezonu artystycznego 2021/2022

Data rozpoczęcia:

19 września 2021

niedziela

10:30

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

19 września 2021 roku o godzinie 10.30 podczas Niedzielnego Poranka Filmowego odbędzie się rozpoczęcie sezonu artystycznego 2021/2022 dla zespołów działających w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Spotkanie stanie się również idealną okazją do uroczystego podsumowania projektu pn. „Kamienice – widzowie przeszłości”.

 

Zainteresowani zajęciami dodatkowymi będą mogli porozmawiać z instruktorami plastyki, muzyki, teatru i innych form artystycznego wyrazu, a także przekonać się, jak jak bogata będzie w najbliższych miesiącach artystyczna oferta Domu Kultury.

 

Podsumowaniu projektu „Kamienice – widzowie przeszłości”, który realizowany był w ramach Programu Patriotyzm Jutra dofinansowanego z Muzeum Historii Polski towarzyszyć będzie wielkoformatowa wystawa obrazująca efekty pracy uczestników oraz zaprezentowana zostanie animacja i broszura. Finał zadania uświadomi mieszkańcom Radomska jak ważnym skarbem przeszłości oraz ile tajemnic skrywają stare zapomniane kamienice.

 

W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty historyczne, plastyczne, fotograficzne, animacji oraz literackie, a ich efektem jest interaktywna wystawa. Młodzi pod okiem doświadczonych instruktorów poznali historię zapomnianych miejsc, następnie wybrali obiekty, które zostały utrwalone na płótnie, fotografii, animacji oraz znalazły się w broszurze. Efekty pracy stały się upamiętnieniem również tych miejsc, których już nie ma na mapie miasta, ale zachowały się o nich zdjęcia i wspomnienia wśród mieszkańców. Rezultaty zaprezentowane szerokiej publiczności, pozwolą dostrzec potencjał zapomnianej części codzienności, która popada w ruinę. Udział w projekcie oraz zdobyta wiedza i doświadczenie sprawią, że zarówno uczestnicy, jak i odbiorcy nabiorą szacunku dla lokalnego dziedzictwa. A dotąd mijane każdego dnia zapomniane miejsca zostaną odczarowane. Znajomość lokalnej historii oraz pamięć o doświadczeniach życia codziennego staną się dla młodych ludzi źródłem inspiracji do dalszych działań w przyszłości.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.