fbpx

Przegląd Potraw Regionalnych "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego"

Data rozpoczęcia:

12 września 2021

niedziela

13:00

Data zakończenia:

12 września 2021

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Przegląd Potraw Regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego” odbędzie się 12 września 2021 podczas uroczystości dożynkowych w Kozach. Przyświecać mu będzie hasło „Czym chata bogata, tym rada”, a prezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich tradycyjne potrawy będą charakterystyczne dla 10 gmin powiatu bielskiego.

Nieocenionym skarbem wielowiekowego dziedzictwa przodków jest pokaźny zbiór potraw i przysmaków, których tradycyjny charakter i unikalne receptury, stanowią o wyjątkowości powiatu bielskiego na kulinarnej mapie kraju.

Przepisy, które często przetrwały wieki dzięki przekazom ustnym między pokoleniami, są dziś świadectwem pięknej jedności człowieka z naturą. Dlatego też co roku w innej gminie powiatu bielskiego Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej organizuje przeglądy potraw regionalnych.

Motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu Potraw Regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego”, który odbędzie się podczas uroczystości dożynkowych w Kozach, będzie hasło „Czym chata bogata, tym rada”. Zdecydowana większość przygotowanych w przeglądzie potraw to tradycyjne potrawy charakterystyczne dla poszczególnych gmin powiatu bielskiego.

Uwzględniając zróżnicowanie kulturowe regionów szczególną uwagę zwrócono na dawne potrawy i wyroby, które mają charakter
letni, żniwny i z przydomowego ogródka. Przegląd Potraw Regionalnych „Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego” będzie pełen smaków, barw oraz dźwięków i będzie również okazją nie tylko do wspólnego świętowania, poznania smaków lokalnej kuchni, ale również dowodem na to, jak ważnym elementem dziedzictwa kulturowego jest lokalna tradycja kulinarna.

Ogłoszenie wyników o godz. 15:00. Zapraszamy!

Data rozpoczęcia:

12 września 2021

niedziela

13:00

Data zakończenia:

12 września 2021

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Impreza realizowana będzie na Placu Targowym przy ul. Szkolnej 5 w Kozach 43-340 (woj. śląskie, pow. bielski).

woj. śląskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Dom Kultury w Kozach
  • Powiat Bielski

Osoba kontaktowa: Magdalena Więzik

Telefon: 513532935

E-mail: magdalena.wiezik@powiat.bielsko.pl

WWW: https://www.powiat.bielsko.pl/

Informacja o organizatorze:

Powiat Bielski – Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej organizuje Przegląd Potraw Regionalnych wraz z Domem Kultury w Kozach.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.