fbpx

Popołudnie z Narodowym Archiwum Cyfrowym

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

15:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na sobotnie „Popołudnie z NAC” w Niepodległa. Miejsce Spotkań! Poznajcie perełki archiwalnego dziedzictwa ze zbiorów NAC w nowoczesnej odsłonie. Przed Wami plenerowe pokazy animacji, warsztaty rodzinne, gry i wiele innych atrakcji!

18 września

Już 18 września w godz. 15-18 w ogrodzie pawilonu kulturalnego Niepodległa. Miejsce Spotkań w Łazienkach Królewskich będziecie mogli odkryć dziedzictwo polskiego międzywojnia w nowoczesnej szacie. Pokażemy Wam, jak kreatywnie przetwarzać archiwalne skarby, a przy tym dobrze się bawić!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy:
• plenerowe pokazy „Archiwalnego Fotoplastikonu Online”, podczas których za pomocą ożywionych archiwalnych kadrów będziecie mogli posmakować jak wyglądały międzywojenna Gdynia, Bydgoszcz i Radom. Przedpremierowo zobaczycie również najnowszy odcinek poświęcony Łodzi, który w sieci zadebiutuje dopiero tydzień później!
• warsztaty rodzinne „Dziwa z archiwum, czyli smoki, dinozaury i rycerze” prowadzone przez edukatorkę Zuzannę Zasacką, w czasie których z archiwalnych fotografii wyczarujemy niezwykłe, bajkowe postaci (w godz. 16-17.30);
• interaktywny punkt konsultacyjny dla nauczycieli, w którym będziecie mogli poznać (i otrzymać) nasze materiały i działania edukacyjne oraz dowiedzieć się więcej, co z archiwami i archiwaliami można zrobić w szkole;
• wielkoformatową grę planszową, która zabierze Was w podróż przez dzieje II RP;
• stanowisko degustacyjne, w którym będziecie mogli poczęstować się naszymi najnowszymi publikacjami albumowymi, gadżetami i innymi przysmakami od NAC.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej nac.gov.pl oraz na naszym profilu facebookowym.

Wydarzenie jest realizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Współpraca: Biuro Programu „Niepodległa”

Projekt „Archiwalny Fotoplastikon Online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

15:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

projekcja / prezentacja

Lokalizacja:

Niepodległa. Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy Alejach Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Osoba kontaktowa: Anna Lebensztejn

Telefon: 570123383

E-mail: anna.lebensztejn@nac.gov.pl

WWW: https://www.nac.gov.pl/

Informacja o organizatorze:

Narodowe Archiwum Cyfrowe to jedno z trzech centralnych archiwów państwowych. Powstało w 2008 roku z przekształconego Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, które funkcjonowało od 1955 roku. Zadaniem NAC jest budowanie nowoczesnego społeczeństwa świadomego swojej przeszłości.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.