fbpx

Osobistym szlakiem dworów powiatu otwockiego i okolic II

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

14:19

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

11:17

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Druga odsłona „Osobistym szlakiem dworów powiatu otwockiego i okolic” oparta została podobnie, jak ubiegłoroczna, na zwiedzaniu siedzib ziemiańskich z obecnym właścicielem – przewodnikiem oraz spotkaniach w pałacu w Otwocku Wielkim.

18 i 19 września

„Osobistym szlakiem dworów powiatu otwockiego i okolic II”
Zapraszamy do odwiedzenia kilku siedzib ziemiańskich w sobotę 18.09, 14.00–17.00, a w niedzielę 19.09, 11.00–14.00, jak również do pałacu w Otwocku Wielkim: w sobotę o 17.00 na debatę o tradycjach ziemiańskich, pt. Spotkania rodzinne, jakie pozostały w naszej pamięci. W niedzielę zaś o 14.00 opowiemy o tradycjach sadowniczych na terenie ziemi otwockiej, zarówno historii, pionierskich działaniach w Otwocku Wielkim w latach 80. XIX wieku, jak i współczesnej odnowie upraw.
W tym roku będą mogli Państwo odwiedzić dwór w Korytnicy i w Zamajdanie-Olszynach oraz mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku zaproszeni zostaniemy do pałaców w Rudnie, Sobieniach-Jeziorach i Łucznicy.
W sobotę o 17.00 spotkamy się w pałacu na debacie na temat ziemiaństwa mazowieckiego. Chcielibyśmy, aby jej wątkiem przewodnim były wspomnienia dotyczące spotkań rodzinnych, jubileuszowych i codziennych, takie jakie pozostały w pamięci dzięki przekazom rodzinnym czy zdjęciom. Chcielibyśmy opisać ich atmosferę i okoliczności, ale też poprzez te fakty poznać tak istotne w cyklu zapamiętywania, smaki i zapachy przeszłości. Bo takie jest właśnie hasło główne obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w 2021 roku „Smaki dziedzictwa”. Zwieńczeniem tego dnia będzie degustacja potraw urzeckich i otwarcie wystawy fotograficznej w Galerii Urzecze Art w kawiarni pałacowej.
W niedzielę zaś w czasie spotkania popołudniowego w Otwocku Wielkim miedzy opowiemy o tradycjach sadowniczych na terenie ziemi otwockiej, zarówno historii, pionierskich działaniach w Otwocku Wielkim w latach 80. XIX wieku, jak i współczesnej odnowie upraw. Dzień zakończy recital uczniów z zaprzyjaźnionej z Muzeum Wnętrz szkoły muzycznej w Otwocku.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

14:19

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

11:17

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, ul. Zamkowa 49, 05 – 480 Otwock Wielki

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim
  • Powiat Otwocki

Osoba kontaktowa: Anna Feliks

Telefon: 698 986 946

E-mail: afeliks@mnw.art.pl

WWW: https://www.otwock.mnw.art.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim mieszczące się w barokowej rezydencji rodziny Bielińskich na wyspie parkowej, otoczonej jeziorem, a także terenem zielonym z zabudowaniami gospodarczymi z XVIII wieku. Placówka rozwija działalność edukacyjną popularyzując sztukę, kulturę i muzykę dawną.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.