fbpx

Miodowy smak przeszłości

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

10:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Stworzenie przez mieszkańców gminy Szczaniec nowego przepisu promującego lokalny produkt jakim jest miód, przygotowanie przepiśnika oraz zorganizowanie kiermaszu pszczelarskich produktów lokalnych.

Ziemia lubuska jest trudnym regionem jeżeli chodzi o tradycyjne, regionalne potrawy. Tereny naszego województwa po II wojnie światowej zamieszkują potomkowie przesiedleńców ze wschodu. Dlatego nasza lubuska kuchnia jest połączeniem tradycyjnych potraw z wielu różnych regionów.

Ale …

Każdy wie, że lubuskie słynie z pięknych lasów i jezior. Nasze tereny są bogate w dziczyznę, ryby, grzyby i jagody. Zielona Góra, która znana jest z przepięknych winorośli i tradycji winiarskich. Szczaniec, który znany jest z … No właśnie, z czego?

Gmina Szczaniec od kilku lat promuje ogólnopolską akcję ochrony pszczół i ich naturalnych pożytków. Dołożono wszelkich starań, aby nasza gmina była przyjazna pszczołom. Nasadzono w Szczańcu 50 miododajnych lip, utworzono punkt edukacji pszczelarskiej, pod specjalnie zbudowaną wiatą możemy obejrzeć różne typy uli, są tablice informacyjne o zapylaczach, postawiono hotel dla owadów zapylających oraz posiano łąkę kwietną. Wielkim zainteresowaniem pszczołami i ich życiem wykazały się dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej w Szczańcu. Pod przewodnictwem Pani Anny Mikułko dzieci założyły Szkolny Klub Pszczelarza.
I dlatego pragniemy aby to miód był takim naszym małym dziedzictwem smaków i głównym składnikiem tworzącym słodką historię Szczańca.

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

10:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, rzemiosło / kulinaria, kiermasz

Lokalizacja:

Centrum Kultury i Biblioteki
Sala Wielofunkcyjna
ul. Herbowa 30
66-225 Szczaniec

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu

Osoba kontaktowa: Karolina Elert

Telefon: 516649986

E-mail: sekretariat.ckib.szczaniec@gmail.com

WWW: http://www.ckib.com.pl

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu
Instytucja zajmująca się propagowaniem kultury i czytelnictwa gminy Szczaniec. Organizator wydarzeń kulturalnych w gminie.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.