fbpx

MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE Z TRADYCJĄ WARMII I MAZUR

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

11:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spotkaj się z lokalnymi twórcami i producentami żywności, spróbuj lokalnych frykasów i zakochaj się w Zamku Szymbark! Międzypokoleniowe Spotkanie z Tradycją Warmii i Mazur to wspólne odkrywanie historii i tajemnic kulinarnych tego regionu.

Niematerialne dziedzictwo regionu często umyka kolejnym pokoleniom. Rzadkie umiejętności kultywowane w małych społecznościach zanikają. Wyniki anonimowego badania mieszkańców gminy Iława, pokazują, że ponad 70% z nich nie wie czy i gdzie można kupić produkty wytwarzane lokalnie. Ponad 60% z nich nie zna przepisów na tradycyjne potrawy. Celem Międzypokoleniowego spotkania z tradycją Warmii i Mazur jest promocja kultury regionu poprzez prezentację lokalnych wyrobów, potraw, czy też osób uprawiających ginące zawody. Najlepszym sposobem na poznanie kultury odwiedzanego regionu jest kuchnia. Na talerzu pełnym regionalnych smaków znajdujemy historię, która przez wieki kształtowała kuchnię i społeczność. Międzypokoleniowe spotkanie mieszkańców, to doskonała okazja do przekazania ginącej wiedzy młodszym pokoleniom. Dzięki profesjonalnie rozwiniętej bazie prowadzonej w ramach Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle, Fundacja zaprasza do współpracy lokalnych producentów żywności mogących pochwalić się znakiem Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle oraz tych, których jeszcze na liście wyróżnionych nie ma.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

11:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

rzemiosło / kulinaria

Lokalizacja:

Zamek Szymbark, ul. Szymbark 10A, Szymbark 14-200, Powiat Iławski, Gmina Iława

woj. warmińsko-mazurskie

Organizator

Nazwa: Fundacja Zamek Szymbark

Osoba kontaktowa: Joanna Gruszka

Telefon: 503005295

E-mail: jgruszka@fundacjazamekszymbark.pl

WWW: https://fundacjazamekszymbark.pl/

Informacja o organizatorze:

Fundacja Zamek Szymbark jest zaangażowana w prace wspierające planowaną rewitalizację obszaru zamkowego w Szymbarku. Do celów statutowych należą działania na rzecz upowszechniania wiedzy o regionie, podejmowanie działań edukacyjnych z wiedzy o dziedzictwie kulturowo – historycznym.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.