fbpx

Lubuscy znawcy smaków

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

12:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy do udziału w konkursie „ Lubuscy znawcy smaków”. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się o pochodzeniu lubuskich smaków i powalczą o CHOCHLĘ LUBUSKIEGO ZNAWCY SMAKÓW!

Zapraszamy do udziału w konkursie „ Lubuscy znawcy smaków”. W części wstępnej uczestnicy wydarzenia zapoznają się z różnorodnością lubuskich smaków, dowiedzą się o ich pochodzeniu, usłyszą również ciekawostki związane z regionalnymi potrawami. Zwieńczeniem wydarzenia będzie konkurs , którego uczestnicy powalczą o CHOCHLĘ LUBUSKIEGO ZNAWCY SMAKÓW!

Dziedzictwo kulinarne Ziemi lubuskiej to kombinacja smaków i przysmaków, które dotarły na tzw. Ziemie Odzyskane wraz z ludźmi poszukującymi nowego domu. Obecnie coraz częściej sięga się również do przedwojennych tradycji kulinarnych regionu, które przez wiele dziesięcioleci uległy niemal całkowitemu zapomnieniu.

Regionalne lubuskie smaki to również rodzinne cukiernie, piekarnie, restauracje czy też winiarnie, dbające o nasze podniebienia, przez wierność starym recepturom.

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

12:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

konkurs

Lokalizacja:

Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15,
65-536 Zielona Góra

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Lubuskiej

Osoba kontaktowa: Arkadiusz Cincio

Telefon: 683272345

E-mail: winiarski@mzl.zgora.pl

WWW: https://mzl.zgora.pl

Informacja o organizatorze:

Misją MZL jest gromadzenie i ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziem nad środkową Odrą, którym po II wojnie światowej nadano historyczną nazwę “Ziemia Lubuska”. Ważnym zadaniem Muzeum jest także upowszechnianie wiedzy o historii, kulturze, tradycjach i zabytkach regionu.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.