fbpx

Kulinarne dziedzictwo Rzeczpospolitej

Data rozpoczęcia:

24 września 2021

piątek

Data zakończenia:

8 października 2021

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Barwna tematyka „Smaków Dziedzictwa” zachęciła uczniów szkoły do porównania kuchni dzisiejszej z kuchnią naszych Dziadów i sprawdzenie, co gościło na stole Patrona naszej szkoły, a co jemy w naszej szkolnej stołówce i w domu.

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku to Tysiąclatka wybudowana w ramach akcji „1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. W ubiegłym roku obchodziła 50-lecie istnienia.
Placówka posiada bogatą tradycję działań społecznych w przestrzeni lokalnej, krajowej i europejskiej. Uczniowie i nauczyciele systematycznie uczestniczą w projektach, akcjach i programach edukacyjnych promujących lokalne dziedzictwo kulturowe, jak Europejskie Dniach Dziedzictwa. Barwna tematyka „Smaków Dziedzictwa” zachęciła uczniów szkoły do porównania kuchni dzisiejszej z renesansową i sprawdzenie, co gościło na stole Patrona naszej szkoły, a co jemy w naszej szkolnej stołówce i w domu. Społeczność szkolna przygotowuje rysunki, plakaty, zdjęcia, prezentacje i przeprowadza wywiady na temat kulinariów Płocka, Północnego Mazowsza i innych regionów naszego kraju. Efektem pracy będzie wystawa prac uczniów, w formie galerii, którą można zobaczyć 24 września 2021 roku w naszej szkole.

Data rozpoczęcia:

24 września 2021

piątek

Data zakończenia:

8 października 2021

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

09-400 Płock, ul Piasta Kołodzieja 7

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika nr 16 w Płocku

Osoba kontaktowa: Dorota Iwanowska

Telefon: 607282886

E-mail: dorota.iwanowska@op.pl

WWW: https://sp16plock.edupage.org/

Informacja o organizatorze:

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku to Tysiąclatka. W ubiegłym roku obchodziła 50-lecie istnienia.
Placówka posiada bogatą tradycję działań społecznych. Szkoła uczestniczy w projektach edukacyjnych promujących lokalne dziedzictwo kulturowe, jak Europejskie Dni Dziedzictwa.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.