fbpx

Korczyńskie smaki dziedzictwa

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

15:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizatorami EDD 2021 będzie Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie , Urząd Miasta i Gminy oraz władze samorządowe, Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej w Nowym Korczynie

EDD 2021 będzie nawiązywało do nowokorczyńskich tradycji kulinarnych od czasów królewskich, wojennych,poprzez kuchnię żydowską , czasy PRL-u do kulinariów kuchni współczesnej. Wydarzenia tej edycji będą łączyły kuchnię regionalną, tradycyjną, opartą na produktach lokalnych a w szczególni na fasoli Piękny Jaś korczyński. Będziemy nawiązywać do miejsc związanych z rzemiosłem, zwiedzać młyn korczyński i oglądać wystawę dawnych narzędzi rolniczych.Punktem kulminacyjnym będzie piknik historyczny, biesiada z degustacją potraw regionalnych z różnych okresów historycznych i aktualnych. Tradycyjnie nawiążemy również do uroczystości patriotyczno religijnych(Msza Św.w intencji 77 rocznicy śmierci partyzantów AK, oraz uroczystość obchodów 107 rocznicy Bitwy Legionów Polskich pod wodza Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czarkowach) W czasie tych uroczystości będzie miał miejsce regionalny poczęstunek.

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

15:00

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Nowy Korczyn ul.Tarnowska 5 , 28-136 Nowy Korczyn

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie

Osoba kontaktowa: Mariola Lotko

Telefon: 413771126

E-mail: gok_nkorczyn@interia.pl

Informacja o organizatorze:

Do zadań BCK należy prowadzenie wielokierunkowej działalności kulturalnej, związanej z ważnymi wydarzeniami i rocznicami patriotycznymi, czytelniczej, oświatowej i rekreacyjno – sportowej, rozwijającej potrzeby mieszkańców oraz upowszechnianie i promocja kultury.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.