fbpx

Konkurs na literacką impresję pt.” Smaki dziedzictwa”

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

09:00

Data zakończenia:

30 września 2021

czwartek

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

MBP w Żarach, za sprawą tematu tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, zaprasza do udziału w konkursie. Sięgnijcie do wyjątkowych doświadczeń smakowych, które wiążą się z naszym miastem i napiszcie na ten temat krótką impresję.

Nawet ci, którzy niekoniecznie lubią czytać, kojarzą magdalenkę – niepozorne ciasteczko o muszelkowatym kształcie, które, za sprawą mistrzowskiego pióra Marcela Prousta, odegrało niebagatelną rolę w literaturze światowej i… życiu piekarzy.
Dlatego tym ciekawsze wydaje się wyzwanie, jakie stawia przed Wami Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach za sprawą przewodniego tematu tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Otóż sięgnijcie do wyjątkowych doświadczeń smakowych, które wiążą się z naszym miastem i napiszcie na ten temat krótką impresję.
Czy będzie to historia z motywem legendarnych tostów z baru, mieszczącego się na rogu ulic Śródmiejskiej i Wrocławskiej? A może pojawią się wyjątkowe lody pani Duchoniowej dla których trzeba było stać w długiej kolejce każdej niedzieli, słodycz niezrównanych łakoci z Goplany, czy galaretki w kultowym barze Murzynek?
Tylko od Was zależy, jaki smak i jakie miejsce zechcecie utrwalić w impresji, która przeniesie nas w świat dzieciństwa, przeżytego w Żarach, w przeszłość bogatą w zapachy, faktury i smaki…
Regulamin konkursu na stronie mbp.zary.pl lub bibliotecznym Facebooku

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

09:00

Data zakończenia:

30 września 2021

czwartek

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

konkurs

Lokalizacja:

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, ul. Wrocławska 11, 68-200 Żary

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach

Osoba kontaktowa: Magdalena Broniecka

Telefon: 683743736

E-mail: mbpzary@wp.pl

WWW: http://www.mbp.zary.pl

Informacja o organizatorze:

MBP w Żarach jest samorządową instytucją kultury. Współpracuje ze szkołami, przedszkolami, ośrodkami oraz instytucjami o podobnym profilu działania. Oprócz zaspokajania potrzeb czytelniczych mieszkańców Żar i okolic ewoluujemy w kierunku instytucji będącej centrum życia kulturalnego.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.