fbpx

Kaszëbsczi stół. Wspólne gotowanie! - warsztaty kulinarne w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa

Data rozpoczęcia:

16 września 2021

czwartek

13:00

Data zakończenia:

16 września 2021

czwartek

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Udajmy się w podróż pełną smaków, w których kryje się kaszubska historia. Spotkajmy się na tarasie Muzeum Miasta Gdyni, przy wspólnym stole by wspólnie celebrować Europejskie Dni Dziedzictwa.

Sznëka z glancã, Cytronszpajza, Pùlwerkùch to wyjątkowe nazwy, prosto z kaszubskiej kuchni! Udajmy się w podróż pełną smaków, w których kryje się kaszubska historia. Spotkajmy się na tarasie Muzeum Miasta Gdyni, przy wspólnym stole by wspólnie celebrować tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego i ich temat – Smaki Dziedzictwa. A wszystko to w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa.

Spotkanie poprowadzą Olga Borkowska, ceniona gdyńska kreatorka smaku i szefowa cateringu Chełpliwe Pudeła oraz Gosia Bujak, koordynatorka Klubu Doborowego Towarzystwa. Wspólnie przygotujemy, a potem skosztujemy kaszubskie dania w nowoczesnej wersji.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich gdyńskich seniorów. Na wydarzenie obowiązują zapisy dostępne na stronie www.muzeumgdynia.pl

Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań można kierować do koordynatorki Klubu Gosi Bujak mailowo: m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35.

Olga Borkowska – nadzoruje produkcję i przygotowuje menu Chełpliwych Pudeł czyli trójmiejskiego cateringu wegańskiego. Szefowała w kuchni gdyńskiej restauracji Główna Osobowa, a doświadczenie zdobywała w najlepszych restauracjach w Polsce i za granicą. Widzi w gotowaniu nieograniczone pole możliwości, niekończącą się naukę, kwestionowanie, obserwowanie i tworzenie. Jeść lubi od zawsze, a przyjemność z karmienia ludzi datuje na ten sam czas.

Wydarzenie w cyklu:

Klub Doborowego Towarzystwa Muzeum Miasta Gdyni

Klub Doborowego Towarzystwa to grupa wyjątkowych gdyńskich seniorek i seniorów. Spotkania Klubu, w formie stacjonarnej lub online, odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca. Wspólnie z koordynatorką Gosią Bujak, seniorzy biorą udział w aktywnościach takich jak warsztaty, spacery, wykłady czy oprowadzania.

Data rozpoczęcia:

16 września 2021

czwartek

13:00

Data zakończenia:

16 września 2021

czwartek

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

rzemiosło / kulinaria

Lokalizacja:

Muzeum Miasta Gdyni
Zawiszy Czarnego 1
81-374 Gdynia

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Miasta Gdyni

Osoba kontaktowa: Małgorzata Bujak

Telefon: 58 662 09 35

E-mail: m.bujak@muzeumgdynia.pl

WWW: https://www.muzeumgdynia.pl/

Informacja o organizatorze:

Historia Gdyni łączy w sobie wiele wątków. Od 1983 r. Muzeum Miasta Gdyni, realizuje misję i opowiada jej historię poprzez dziesiątki tysięcy zgromadzonych obiektów – źródle wiedzy o przeszłym i aktualnym życiu miasta, które fascynuje turystów i jest źródłem dumy ciągle nowych pokoleń gdynian.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.