fbpx

„Jak to drzewiej bywało” – plenerowa wystawa rękodzieła

Data rozpoczęcia:

12 września 2021

niedziela

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wystawa pn. „Jak to drzewiej bywało” będzie zwieńczeniem warsztatów rękodzieła prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Osjakowie.

Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie zachęca do wzięcia udziału w wystawie plenerowej, na której zaprezentowane zostaną prace uczestników warsztatów rękodzieła wykonane pod okiem twórców ludowych.

 

Na ekspozycji zobaczymy rękodzieło z dziedziny haftu, szydełkowania i wyszywania, a także kwiaty z bibuły i krepiny serwetek, pająki weselne ze słomy, płótna i wstążek,  wyroby ceramiczne oraz wiele innych.

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających 12 oraz 19 września 2021 r. w sali wystawienniczej budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie lub na palcu przy Osjakowskim Centrum Obsługi Turystycznej Czterech Szlaków w Osjakowie.

 

Organizatorzy zapraszają na niecodzienny spacer przybliżający historię, sztukę i tradycję regionu łódzkiego.

 

Celem  realizacji przedsięwzięcia jest zwiększenie zainteresowań młodego pokolenia historią, tradycyjnym dorobkiem artystycznym regionu, w którym mieszkają, zwrócenie uwagi na piękno twórczości ludowej i konieczność podtrzymywania oraz kultywowania tradycji.

Data rozpoczęcia:

12 września 2021

niedziela

Data zakończenia:

19 września 2021

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, rzemiosło / kulinaria

Lokalizacja:

Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie
ul. Wieluńska 26
98-320 Osjaków

Gmina Osjaków położona jest w centralnej części Polski w dolinie rzeki Warty. Przebiegają przez nią szlaki turystyczne: kajakowy, bursztynowy, konny, rowerowy i pieszy. Wszystko to sprawia, że jest niezwykle malowniczym terenem.

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie

Osoba kontaktowa: Mirosława Kłobus

Telefon: 603557340

E-mail: gokosjakow@interia.pl

WWW: https://kultura.osjakow.pl/

Informacja o organizatorze:

Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie jest placówką sprzyjającą rozwojowi osobistemu i tworzącą warunki do integracji międzypokoleniowej. Naszym celem jest przekazywanie wartości patriotycznych i polskiego dziedzictwa kulturowego.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.