fbpx

Interaktywne Muzeum Gniezna

Data rozpoczęcia:

20 września 2021

poniedziałek

09:00

Data zakończenia:

23 września 2021

czwartek

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Będzie to wypełniony opowieściami Muzealnego Detektywa spacer Kareją, czyli deptakiem wzdłuż najważniejszej ulicy Gniezna – ul. Bolesława Chrobrego, zakończony wizytą w Restauracji Europejskiej, w której odbędzie się pokaz przygotowania gziku.

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przyłącza się do Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Smaki dziedzictwa”. Nasza propozycja to lekcje w terenie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach programu Interaktywnego Muzeum Gniezna. Będzie to wypełniony opowieściami Muzealnego Detektywa spacer Kareją, czyli deptakiem wzdłuż najważniejszej ulicy Gniezna – ul. Bolesława Chrobrego, zakończony wizytą w Restauracji Europejskiej, w której odbędzie się pokaz przygotowania gziku.
O czym opowie Muzealny Detektyw – na co dzień edukator Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie? Tym razem przede wszystkim o zwyczajach kulinarnych mieszkańców Gniezna i Wielkopolski z przełomu XIX i XX wieku. Dowiecie się, gdzie dawniej znajdowały się miejskie składy kolonialne i restauracje, a przede wszystkim jakie menu w nich królowało. Będzie też prezentacja urządzeń kuchennych, o istnieniu których już niewielu pamięta, m.in. wagi z podziałką funtów i kilogramów czy krajalnicy do chleba.
Zapraszamy do udziału!
Lekcje odbywać się będą w dniach od 21 do 24 września, w godz. 9.00, 10.30. 12.00
Obowiązują zapisy:
rezerwacje@muzeumgniezno.pl, 61 426 46 41 w. 210
miejsce zbiórki:
Koszt lekcji – 2,00 zł od osoby

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.